You are here
Home > TURKEY > Rallikros > Kemal Gamgam Eskişehir Otokrosu’nu Değerlendirdi

Kemal Gamgam Eskişehir Otokrosu’nu Değerlendirdi

2011 Türkiye Historic Ralli Şampiyonası’nda yarışan Kemal Gamgam, Eskişehir Otokrosu’nda start aldı. Bu yıl alınan yeni karar gereği, otokros yarışları 2011 Türkiye Historic Ralli Şampiyonası’na puan vermeye başladı. Yarışa puan için giden kurt pilot, antremanlarda dikkat çekici bir performans gösterse de, yarışta yaşadığı mekanik sorun nedeniyle finişe ulaşamadı.

Kemal Gamgam yarışı şu sözlerle değerlendirdi;

“Eskişehir’de çok güzel bir yarış çıkartırken, son 50 metrede Ford Escort MK2′nin gaz teli koptu. Rölantide bile otomobil yürümedi ve bu mekanik arıza nedeni ile yarışı tamamlayamadık. Her ne kadar puansız ayrılmış olsak da Eskişehir, tek kelime ile muhteşemdi. Organizatör kulüp ESOK muhteşem bir yarış hazırlamış, seyirci ise her şeyin en güzelini hak ediyordu. Bu parkurun geçen seneki şekli ile yarışmadım ama, bence bu şekilde daha güzel. Benim için tek sorun, sorunsuzluktu!

Ben 2011′de uygulanmaya başlanan rallikrosun Ulusal Historic Ralli Şampiyonası’na  puan vermesini hala anlamıyorum. Madem zorunlu olarak veriliyor ve rallikrosa ilgiyi arttırmak isteniyor, bu durumda Historic otomobillere ayrı bir kategori açmaları gerektiğini düşünüyorum.

Eskişehir’deki hafta sonundan geriye, sevgili Demir Berberoğlu’nun ve diğer Eskişehirli dostlarımızın misafirperverliği ile Eskişehir’in ve insanlarının güzelliği kaldı.” dedi.

KAYNAK : kemalgamgam.com

FOTOĞRAF : Harun Özdemir Photography

Top