You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > Peugeot Sport Türkiye Atağa Kalktı

Peugeot Sport Türkiye Atağa Kalktı

Geçtiğimiz sezon IRC Şampiyonası’nda boy gösteren Peugeot Sport Türkiye bu devasa arenada çok önemli tecrübeler kazandı. Yeni sezon öncesinde ise Peugeot, çok güçlü ve şampiyonluğa oynayacak bir ekip kurarak Türkiye’de olmayı planlıyor. Takımı geçtiğimiz yıl IRC’de temsil eden Burcu Çetinkaya ve Çiçek Güney ikilisi bu kez 207 Super 2000 ile Türkiye parkurlarına çıkacak. Yeni sezonda onların amacı da şampiyon olmak gibi görünüyor. Kadınlardan kurulu bir ekip olarak önemli başarılar elde eden ikili Türkiye Ralli Şampiyonası’nda da ilkleri gerçekleştirmek istiyor.

Peugeot Sport Türkiye’nin yeni sezondaki diğer bir önemli silahı ise büyük bir aksilik olmadığı taktirde Serkan Yazıcı olacak. Ralli denince ilk akla gelen isimlerden biri olan Serkan Yazıcı, 207 Super 2000 ile çok rahat bir şekilde şampiyonluğun en güçlü adaylarından biri olacaktır. Geçtiğimiz yıl Atlasjet sponsorluğunda yarışan Serkan Yazıcı’nın geçirdiği başarılı sezonu bu yıl yine benzer bir işbirliği ile daha iyi yerlerde tamamlaması kimse için sürpriz olmayacaktır.

Peugeot cephesinden her an bir sevindirici haber daha gelebilir. Üçüncü bir 207 Super 2000’in daha parkurlara çıkmasının yönetimin gündeminde olduğu da gelen haberler arasında. Bu atak, genç pilotları desteklemek adına yapılması planlanan işler arasına konumlandırılmış. Peugeot Sport Türkiye’nin bu planları gerçek olursa parkurlar önemli bir hareketlilik kazanacak. Yoluna emin adımlarla devam etme niyetinde olan Peugeot, bu doğrultuda belki de sezonun ilk yarışında start almayarak kalan yarışlarda güçlü kadrosuyla olmanın planlarını da yapıyor.

KAYNAK : Hürriyet OtoYaşam
HABER : Murat Tosun

Top