You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > HİTOK’tan Ses Var!

HİTOK’tan Ses Var!

Samsun’da yapılan eğitime, bizim kulübümüz çatısı altında 40 yeni ve eski gözetmen katıldı, tabii ki bu 40 kişi eğitimin Samsun’da olması ve Cumartesi günü mesailerinin olmasından dolayı eğitime katılamayan yaklaşık 200 kişiden geri kalanlar.
Üzülerek belirtiyorum ki, Samsun ve diğer çevre illerin sağladığı katılım sayısı bizim eğitime katılan gözetmenlerimizin ancak üçte ikisi kadar.
Federasyon madem bu bölgeye tek bir eğitim düzenleyecekti, bunun merkezini Samsun değil, ciddi bir katılımcı sağlayan ve bunun için özverili bir şekilde çalışan Çorum olarak belirlemeliydi.
Federasyonun en son düzenlenen kulüpler toplantısında bizlere, muhalefet olan ve olmayan kulüplerin arasında hiç bir ayrım yapılmadığını ve yapılmayacağını özenle üstünde durarak belirtmişken, bu bariz ayırımın artık federasyon ve kulüpler arasındaki anlaşmazlık çerçevesinden taşarak sporumuzun gerçekleşmesindeki temel taşlardan birisi olan gözetmenlerimizinden vazgeçilecek kadar ciddi bir hal alması spormuzun gelişmesi bir yana, sporumuzun ne kadar zarar gördüğünün en bariz göstergelerinden sadece bir tanesidir.
Sporumuz artık daha fazla zarar görmemesi için bu ardı arkası kesilmeyen engellerin artık son bulması için Olağanüstü Genel Kurulu sabırsızlıkla bekliyorum.
Hitok Bşk. Yrd. Cihat BAYAR
Kulüpler Birliği Platformu
Top