You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > GP Garage, Ege Rallisi’ne Hazır

GP Garage, Ege Rallisi’ne Hazır

2011 Türkiye Ralli Şampiyonası, 30 Nisan-1Mayıs tarihlerinde organize edilecek olan Ege Rallisi’yle başlıyor. Kısa adı ESOK olan Ege Otomobil Sporları Kulübü’nün organize ettiği yarış, 30 Nisan Cumartesi günü, 15:00’te Forum Bornova’dan start alacak.

Ege Rallisi hazırlıklarını tamamlayan GP Garage, Ege Rallisi’nde 5 ekiple start alacak.

Yiğit Akü, TurAssist, Ağaoğlu, Birlas Motorsport ve Teknokim sponsorluğunda yarışan Süheyl Polatolu-Hakan Uçucu ikilisi, Citroen C2 ile hem Sınıf 6’da hem de İkiÇeker Şampiyonası’nda podyumu hedefliyor.

Off-Road etaplarından, ralli etaplarına bu yıl transfer olan Hakkı Ağaoğlu, Mitsubishi Lancer EVO9 ile yarışacak. Ağaoğlu’nun co-piloluğunu uzun süredir birlikte yarıştığı Caner Akkafa yapacak.

Geçen yılı N2 Birincisi olarak tamamlayan Alp Arslan Taner, bu yıl tepeden tırnağa revize ettiği Citroen Saxo ile yine Gr.N mücadelesine dahil olacak. Sınıf 9’da yarışacak olan Taner, bu sezon yeni co-pilotu Erhan Arıkan’la birlikte İkiÇeker’de iddialı olmayı hedefliyor.

Geçen sezon GP Garage’a transfer olup, etaplara geri dönen İsmet Şakir-Damla Şakir ikilisi, sezon öncesi revize edilen araçlarıyla bu yıl da şampiyonada mücadele edecekler. Peugeot 106 XSI ile yarışan ekip, Ege Rallisi’nde finişi hedefliyor.

Camianın renkli ismi Ahmet Kaya, her zamanki gibi Opel Corsa KitCar ile Ege’de start alacak. Ünsal Deniz’le yarışacak olan Kaya, Ege süratli etaplarından dikkat çekici etap zamanları yapmayı hedefliyor.

Ege Rallisi’yle ilgili geniş bilgiye www.eosk.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Top