You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > Pegasus Racing’ten Son Dakika Sürprizi

Pegasus Racing’ten Son Dakika Sürprizi

Cem Acar’ın patronu olduğu Pegasus Racing, sezonun ilk yarışı Ege Rallisi’ne saatler kala büyük bir sürpriz yaptı.

Bu yıl takım lisansı alarak, Takımlar Şampiyonası mücadelesine dahil olan Pegasus Racing, Türk Ralli Sporu’nun en hızlı pilotlarından birini, Fatih Kara’yı takım pilotu olarak seçti.

Uzun zamandır Dörtçeker otomobille yarışan Fatih Kara, asıl ustası olduğu İkiÇeker’e geri dönüyor.

Pegasus Racing bünyesinde bulunan Fiat Palio Super1600’ün direksiyonuna geçecek olan Fatih Kara, Ege Rallisi’nde start alacak ve sezonun tamamında yarışacak.

Fatih Kara’nın co-pilotluğunu daha önce de yarıştığı Güray Karacar yapacak.

Takım bünyesindeki Fiat Punto Super1600’ün Ege Rallisi’ne yetişmemesi sebebiyle, bu yarışa Palio Super1600 ile giren Fatih Kara’nın sezonun geride kalan yarışlarına Fiat Punto Super1600 ile katılması da ihtimaller dahilinde.

Tolga Şansal’ın Takım Direktörlüğü görevini üstlendiği Pegasus Racing, Fatih Kara’nın da takıma dahil olmasıyla Takımlar Şampiyonası için de iddialı bir duruma geldi.

Fatih Kara’nın Fiat Palio Super1600’ün direksiyonuna geçmesiyle İkiÇeker Şampiyonası mücadelesi de, bir anda daha renkli bir hal aldı.

Pegasus Racing, 2011 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 3 yarışında, 2008 ve 2010 Avrupa Ralli Şampiyonu Luca Rossetti’yi Fiat Punto Super2000’le yarıştırmayı planlıyor.

HABER : MURAT GÜNARSLAN

Top