You are here
Home > WORLD > WRC > Loeb 2013’e Kadar Citroen’de

Loeb 2013’e Kadar Citroen’de

Uzun süredir herkesin konuştuğu yedi kez Dünya Ralli Şampiyonu Sebastien Loeb’in geleceği konusu sonunda dün gece yapılan açıklama ile netliğe kavuşurken, Fransız pilot Citroen Takımı ile olan anlaşmasını iki sezon daha uzattığını açıkladı.

37 yaşındaki pilot yaptığı açıklamada, “Değişen kurallar, önümüzdeki sezon start sıralamasının değişmesi, uzun yıllardır beraber çalıştığım ve baştan sona gelişiminde yer aldığım Citroen DS3 WRC’ye olan güvenim dolayısı ile, 2013 sezonunun sonuna kadar aktif yarış hayatıma devam kararı aldım.” dedi.

Citroen Genel Müdürü Frederic Banzet ise, “Sebastien, Citroen’ e sadakatini göstermiştir. Uzun süredir kendisi ile çalışmaktan keyif aldığımız ve markamızın gerçek bir yüzü olmuştur. Gelecek iki sezonda bu görevini en iyi biçimde yerine getireceğinden şüphemiz yoktur.” dedi.

Loeb açıklamasının ardından basın yaptığı özel görüşmede ise, “ Evet Volkswagen’den uzun süre ısrarlı teklifler aldım. Ama Citroen’e bağlılığım bilinen bir konu. Bunu bir anda silip atamazdım. Bu benim son sözleşmem diyorum.” dedi.

Kontratın en dikkat çeken ayrıntıları ise Loeb isterse başka bir takımda sürmemek şartı ile 2012 sezonu sonunda takımdan ayrılabilecek olması iken, Peugeot takımıyla Le Mans’a katılabilmesi Loeb’e bırakılmış durumda.

Aykut Bilir – RalliTürk Editörü

Top