You are here
Home > NATIONAL > Pirelli, BRC’de Skoda’yla Yola Devam Ediyor

Pirelli, BRC’de Skoda’yla Yola Devam Ediyor

Dört sezondur İngiliz genç yetenekleri destekleyen Pirelli Yıldız Sürücü Programı (Pirelli Star Driver) bu hafta yapılan bir basın toplantısı ile 2012 sezonu planlarını açıklarken, en önemli gelişme programının Skoda Fabia R2 ile devam edecek olması idi.

İtalyan lastik üreticisi 2008’den beri İngiltere Ralli Şampiyonasında (BRC) genç İngiliz yetenekleri tam destekleyerek, yeni yıldızları spora kazandırıyordu.

Beşinci yıla girerken, firma dört çeker araçlar yerine yine TEG Sport tarafından yürütülecek Skoda Fabia R2 ile programı sürdüreceklerini ilan etti.

Pirelli İngiltere Motorsporları müdürü Carl Naylor, “Yeni sezonda en üst düzeyde ve yepyeni bir araç ile mücadele edeceğimiz için mutluyuz. Bütün dünya da olduğu gibi bizde seçilecek ekibimiz için R2 sınıfını uygun gördük ve Skoda’nın bu konudaki vizyonu bizim amaçlarımız ile aynı çizgide olması bu ortaklığı meydana getirdi.” dedi.

Skoda Fabia R2 180 beygirlik 1.6 litrelik motoru, beş ileri sıralı şanzımanı ve gelişmiş süspansiyonları ile öne çıkan bir araç.

2012 sezonunda Pirelli Yıldız Sürücü programının da (PSD) yer alacak ekip Kasım ayında yapılan seçmeler sonunda ilan edilecek ve tam destek ile 2012 sezonu boyunca BRC’yi takip edecek.

Aykut Bilir – RalliTürk Editörü

Top