You are here
Home > WORLD > WRC > Citroen’de İçsavaş Şiddetleniyor

Citroen’de İçsavaş Şiddetleniyor

Geçtiğimiz haftasonu koşulan Almanya Rallisi ve ardından yaşanan sıcak gelişmeler, genç Fransız yıldız Sebastien Ogier ve Citroen Takımı arasındaki ilişkileri kopma noktasına getirdi.

Sebastien Loeb’ün anlaşmasını iki sezon daha uzatması, Ogier’in takımın birinci pilotu olma hayallerini yıkarken, yaptığı açıklamalar ile takımın tepkisini çekmişti.

Aldığı tepkiler üzerine ilişkilerin gerilmesi, üstüne Ford Takımı Patronu Malcolm Wilson’dan gelen açıklama her şeyi daha karmaşık hale getirdi.

Wilson, “Ogier’i takımımızda görmekten mutluluk duyarız. Kendisi sporun yükselen bir yıldızı.” dedi.

Wilson’ın yaptığı bu açıklama Finlandiya Rallisi’nde yaptığı açıklamalara ciddi tepki verdikleri Finli Mikko Hirvonen ile yollarını ayırmaya hazır olduklarını anlamına geliyor.

Bilindiği gibi takımın diğer Finli pilotu Jari Matti Latvala sezon başında anlaşmasını uzattığından takımdaki geleceğini garanti altına almış durumda.

Kulislerde konuşulan diğer bir konu ise, Volkswagen Takımı Müdürü olan Matador lakaplı Carlos Sainz’in hem Sebastien Ogier hem de Mikko Hirvonen ile bağlantıya geçerek, iştah kabartıcı teklifler sunduğu.

Bu nokta Ogier yakaladığı tempoyu 2012’de WRC’den uzak kalarak kaybetmek istemese de Hirvonen’in teklife sıcak baktığı yakın çevresinden sızan bilgiler arasında.

Citroen cephesinde ise Loeb’ün yerini alacak pilottan konu Ogier’in yerini alacak pilota döndü.

Takım resmi kaynaklardan doğrulamasa da Fransız şampiyon Bryan Bouffier ve genç Belçikalı Thierry Neuville ile görüşmeler yaptığı duyumları alınıyor.

Aykut Bilir – RalliTürk Editörü

Top