You are here
Home > WORLD > IRC > Colin McRae Kupası’nı, Kopecky Kazandı

Colin McRae Kupası’nı, Kopecky Kazandı

Geçtiğimiz haftasonu koşulan ve müthiş bir çekişmeye sahne olan Barum Rallisi’ni kazanan Skoda Motorsport pilotu Jan Kopecky, her IRC ayağında verilen Colin McRae IRC Tam Gaz Kupası’nı kazanan isim oldu.

Yarışın başlarında liderliğe çıkan ve ilk gün en önde bitiren Kopecky, kendi ülkesinde koşulan Barum Rallisi’nin en favori isimlerindendi. 2. güne şanssız başlayan Fabia Super2000 pilotu, ilk etapta bozulan direksiyon pompası sebebiyle, ilk loop’ta zaman kaybetti ve 2. sırada bulunan Freddy Loix’in kendisine yaklaşmasını engelleyemedi. Ara serviste direk pompası değiştirilen Kopecky, son loop’ta gerçekte temposuna geri döndü ve aradaki farkı iyice azaltan Freddy Loix’i geçmeyi başardı ve ralliyi sadece 1.2 sn farkla kazandı.

Son zamanların en çekişmeli yarışına sahne olan Barum Rallisi’nde 3 Skoda Fabia Super2000 kürsüye çıktı.

Skoda Motorsport pilotu Jan Kopecky kürsünün ilk basamağına, Skoda Belçika destekli BFO pilotu Freddy Loix, kürsünün ikinci basamağına ve Kopecky’nin takım arkadaşı Fin Juho Hanninen de kürsünün üçüncü basamağına çıkarak, Skoda’ya kendi ülkesinde dikkat çekici bir başarı sağladı.

IRC Direktörü Jean Pierra Nicolas, IRC Motorspoları Geliştirme Müdürü Gilbert Roy ve Colin McRae’in babası Jimmy McRae’den oluşan seçici kurul tarafından, Barum Rallisi Colin McRae IRC Tam Gaz Kupası, Jan Kopecky’e layık görüldü.

Kopecky; “Söylemem gerekli ki, Colin McRae gerçek bir efsaneydi. O her zaman çok hızlıydı ve hep kazanmak için zorlardı. Onun adının verildiği bir ödülü kazanmak beni gerçekten çok mutlu etti.” dedi.

Top