You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > Bonus Parkur Racing’ten Çifte Fabia S2000

Bonus Parkur Racing’ten Çifte Fabia S2000

Son iki yılın Türkiye Ralli Takımlar Birincisi Bonus Parkur Racing, 2011 Türkiye Ralli Şampiyonası 6.yarışı olan Yeşil Bursa Rallisi’nde Burak Çukurova ve Ercan Kazaz pilotajındaki iki Skoda Fabia S2000 otomobil ile podyum hedefliyor…

Kısa adı BOSSEK olan Bursa Otomobil Sporları Kulübü tarafından düzenlenen 36.Yeşil Bursa Rallisi bu haftasonu gerçekleştiriliyor. 2011 Türkiye Ralli Şampiyonası 6.ayağı olan organizasyon, toplam 483 km. uzunluğundaki parkurda koşulacak.

2009 ve 2010 sezonlarını Türkiye Ralli Takımlar Birincisi olarak tamamlayan Bonus Parkur Racing de bu yarışa 3 ekiple katılıyor. Skoda Yüce Auto destekli Burak Çukurova-Ünal Tezel, Skoda Fabia S2000 ile sezonun ilk yarışı olan Ege Rallisi’nde elde ettikleri birinciliği, Bursa’da bir kez daha tekrarlamayı hedefliyor.

Bu yarış öncesinde 43,60 puanla Türkiye Ralli Sınıf 3 Birinciliği’ni matematiksel olarak garantileyen Ercan Kazaz, bu yarışa Emire Cantürk’ün co-pilotluğunda Skoda Fabia S2000 ile katılıyor. Sınıf birinciliğini garantiledikten sonra bu yarışta otomobil değiştiren Kazaz, ilk kez S2000 bir otomobil ile yarışacak.

Bonus Parkur Racing´in bayan ekibi Burcu Burkut Erenkul-Ceren Ergun da Sonax ve İstanbul Aydın Üniversitesi desteğinde bayanlar klasmanında ilk sırada yer alma hedefi ile direksiyon başına geçiyor. Burcu Burkut Erenkul bu yarış öncesinde Türkiye Ralli Şampiyonası Bayan Pilotlar ve Genç Pilotlar klasmanlarında ikinci, Ceren Ergun ise Genç Co-Pilotlar Birinciliği’nde ilk sırada yer alıyor.

Not: Takım ve pilotlar hakkında detaylı bilgi ve görsellere www.ParkurRacing.net sitesinden ulaşabilirsiniz.

Top