You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > Yeşil Bursa Öncesi Zirvedeki Pilotlar Neler Dedi?

Yeşil Bursa Öncesi Zirvedeki Pilotlar Neler Dedi?

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 6.ayağı olan 36.Yeşil Bursa Rallisi, Bursa Otomobil Sporları Kulübü (BOSSEK) tarafından Bursa Büyükşehir Belediyesi katkıları ve Mavi Cin, Holiday Inn Bursa ve Technospray sponsorluğunda 22-23 Ekim tarihlerinde düzenlenecek.

1972 yılında kurulan ve Türkiye’nin en köklü otomobil sporları kulüplerinden birisi olan Bursa Otomobil Sporları Kulübü (BOSSEK), geleneksel Yeşil Bursa Rallisi’ni bu yıl 36. kez düzenliyor. 2011 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 6.ayağı olan organizasyon, 22-23 Ekim tarihleri arasında Bursa Büyükşehir Belediyesi katkıları ve Mavi Cin, Holiday Inn Bursa ve Technospray sponsorluğunda gerçekleştirilecek.

Zirvedeki pilotlar 36. Yeşil Bursa Rallisi öncesi son durumu değerlendirdi….

Yağız AVCI (Castrol Ford Team Türkiye)
Eskişehir Rallisi’nden sonra tekrar asfalt zeminli bir yarış olan Yeşil Bursa Rallisi ile yolumuza devam ediyoruz. Hedefimiz hem pilotlar, hem de takımlar sampiyonluklarını bu yarışta garantileyebilmek. Tabi ki kazanmak da istiyoruz. Herkese şimdiden başarılar dilerim…

Murat BOSTANCI (Castrol Ford Team Türkiye)
Yeşil Bursa Rallisi Castrol Ford Team Türkiye için bir formalite yarışı. Artık önümüzde bizi heyecanlandıran 2012 sezonu planlarına konsantreyiz. Bu sezonun genelinde olduğu gibi bu yarışta da risksiz ve güvenli bir tempoda giderek finişe gelmek ve gereken son birkaç puanımızı da toplayarak artık şampiyonluklarımızı ilan etmek istiyoruz.

Burak ÇUKUROVA (Bonus Parkur Racing)
Yüce Auto Skoda desteğinde Skoda Fabia S2000 ile start alacağımız Yeşil Bursa Rallisi’nin yeniden asfalt zemine dönmesi güzel olacak. Eskişehir Rallisi’nde olduğu gibi hedefimiz podyumun en üst basamağı… Co-pilotum Ünal Tezel ile beraber Ford takımıyla güzel bir çekişmeye gireceğime inanıyorum. Herkese kazasız belasız bir yarış dilerim.

Ercan KAZAZ (Bonus Parkur Racing)
Yeşil Bursa Rallisi, takımımız Bonus Parkur Racing açışından düşünüldüğünden cok daha önem arzediyor. Öncelikle otomotivin kalbi olan bir şehirde organize ediliyor olması, ayrıca da yapılacak hataların şampiyonada telafisi olmayacağı için bence cok haddinden daha önemli bir yarış. Ben geçen yaris beraber yarışmaya başladığım yeni co-pilotum Emire Cantürk ile bu yarışta daha iyi bir uyum yaşayıp daha yarışın içinde olacagimizi umuyorum. İyi tanıtılacak bol süprizli, bol seyircili bir Yesil Bursa Rallisi’nde görüşmek dileğiyle…

Fatih KARA (Pegasus Racing)
Yeşil Bursa Rallisi 2008’de kazandığımız bizim açımızdan çok önemli bir yarış. Özellikle bu sene asfalt olması yarışı daha da önemli kılıyor. Bu sezon 2 çeker şampiyonasını ilk sırada bitirebilmemiz için, Eskişehir’deki puan kaybımızı telafi etmemiz ve bu yarışı kazanmamız gerekiyor. Ayrıca genel klasmanda da ilk 5 içerisinde yer almak arzusundayız.

Ünal ŞENBAHAR (Pegasus Racing)
Kendi evimizde kendi seyircimiz önünde iyi bir sonuç almak hedefi ile start alacağız. Özellikle start ve seyirci alanının Mavi Cin gibi merkezi bir yerde olması çok mantıklı ve bence Bursalı sporseverler büyük ilgi göstereceklerdir. Yağış olmadığı takdirde çok zevkli ve çekişmeli bir yarış olacağına inanıyorum ve herkese başarılar diliyorum.

Top