You are here
Home > WORLD > WRC Academy > FIA Akademi’ye Yeni Hoca

FIA Akademi’ye Yeni Hoca

M-Sport tarafından desteklenen Genç Pilot Yetiştirme Programı – FIA WRC Academy, bu sezon yeni bir pilotun desteğiyle daha dikkat çekici hala geldi.

M-Sport Ford Takımı’na bu yıl dahil olan 2003 Dünya Ralli Şampiyonu Petter Solberg, tecrübelerini bu yıl ki FIA WRC Akademi katılımcılarıyla paylaşacak.

Solberg; “WRC Akademi geçen yıl çok ciddi bir başarı elde etti ve bu yıl da aynı başarının sürmesini istiyoruz. Çok istekli ve yetenekli genç pilotlarla bir arada olmak çok güzel. Onları yeteneklerinin mükemmel hala getirilmesi için destek oluyoruz. Genç pilotlar ilk kez WRC yarışına katıldıklarında üzerlerinde çok ciddi bir baskı oluyor. Biz onlara bu baskıyı yenmeleri ve yeteneklerini sergileyebilmeleri için destek olmak istiyoruz.” dedi.

FIA WRC Academy Katılımcıları’na; ilk yarış öncesi çeşitli alanlarda destekleyici eğitimler veriliyor. Bunlar; “teknik ve yönetim desteği, yarış hazırlığı, yol notu, mekanik bilgi, zihinsel hazırlanma desteği ve hedef belirleme, fiziksel güç, mekanik sorunlara müdahele, basın ve halkla ilişkiler eğitimi” olarak sıralanıyor.

Top