You are here
Home > WORLD > WRC > FIA, WRC İçin Çabalıyor

FIA, WRC İçin Çabalıyor

WRC Sorumlu Müdürü Michele Mouton, FIA’nın WRC’nin yaşadığı sıkıntıları en kısa zamanda aşması için var gücü ile çalıştığını açıkladı.

Mouton, “Başkanımız Jean Todt’un ralli ile olan özel geçmişi yüzünden WRC’e ayrı bir önem veriyor. Ne yazık ki 2012’ye iyi başlayamadık. Ama sorunları aşmak için buradayız. Todt, her gün gelişmeleri yakından takip ederek ekibimize tam destek veriyor.” dedi.

Mouton ayrıca, “En kötü zamanların geride kaldığını düşünüyorum. Ben hep pozitif olan ve pozitif bakmaya çalışan biriyim. Bundan sonra grafiğimiz hızla yükselecek ve sorunları arkamızda bırakacağız. Servis alanında herkesin görüşlerini özellikle almaya çalışıyorum. Takımlar, sürücüler, bireysel katılımcıların. İhtiyaçlarını ve nasıl ilerleyebileceğimizi konuşuyoruz. 20 aracın start aldığı bir şampiyona düşünülemez.” dedi.

NoS konusunda ise, “Göreve geldiğim iki sene boyunca hep NorthOne Sport hakkında olumsuz şikayetler aldık. İçlerine düştükleri (kayyuma devir edilme) tamamen kendi hataları. Biz verdiğimiz sözleri sonuna kadar tuttuk. Şimdi önümüzde yeni bir sayfa açma şansımız var.” dedi.

Aykut Bilir – RalliTürk Editörü

Top