You are here
Home > WORLD > SWRC > Paddon, Çamurdan Zaferle Ayrıldı

Paddon, Çamurdan Zaferle Ayrıldı

S-WRC mücadelesinin üçüncü ayağı olan Portekiz Rallisi’nde zorlu mücadelenin arından geçtiğimiz sezonun P-WRC şampiyonu Hayden Paddon zaferle ayrıldı. Yarışın son gününe girilirken ekipler birbirlerinden çok zemin ve hava şartları ile mücadele ederken, Ford Fiesta RRC kullanan Suudi pilot Yazeed Al Rajhi yarışı rakiplerinin dokuz dakika gibi çok rahat bir farkla önünde götürürken, Pazar günü ilk etapta taşıyıcısının kırılması ile zaferi Paddon’a hediye etti.

Paddon yarış sonrası yaptığı açıklamada , “Buraya yarışı kazanma parolası ile gelsek de bu şekilde kazanmayı istemezdik. Fabia’a hala alışmaya çalışıyoruz. Yeni Zelanda’da her şey daha farklı olacak.” dedi. Paddon’ın ardından Maciej Oleksowicz ikinci olurken, Pedro Meireles üçüncü sırada finiş gördü.

Al Rajhi’nin yardımcı sürücüsü Micheal Orr yarışın ardından, “Büyük bir şanssızlık yaşadık. Etabın içinde ufak bir çukur taşıyıcımız kırdı. Telle tamir edip finişe ulaşsak da yeterli olmadı. Yazeed müthiş bir performans gösterdi. Bundan sonraki ayaklarda çok daha hızlı olacak.” dedi.

İrlandalı Craig Breen yarış dışı kalmasına rağmen seri liderliğini sürdürmeye devam ediyor.

S-WRC’nin bir sonraki mücadelesi 22-24 Haziran tarihlerinde Yeni Zelanda’da gerçekleşecek.

Aykut Bilir – RalliTürk Editörü

Top