You are here
Home > WORLD > WRC > Norveçliler Ford’un Yeni Gözdeleri

Norveçliler Ford’un Yeni Gözdeleri

Olaylı Portekiz Rallisi ardından ilk galibiyetini kazanan M-Sport Ford pilotu Mads Ostberg ve Rally2 ile dönmesine rağmen podyumun son basamağına çıkan Petter Solberg Ford takımının yeni gözdeleri oldu.

Yarışın ikinci günü lider giderken yaptığı hata ile yarışdışı kalan Finli Latvala geri dönmesine rağmen aldığı zaman cezaları ile etkisiz bir yarış çıkartırken, takımın yetkili isimlerinin de hışmına uğramıştı. Latvala, Hirvonen’in ayrılması ile takımın bir numarası konumuna yükselmişken, Norveçli Petter Solberg iki numara olarak takımda yerini almıştı. Fakat Latvala’nın sıkça büyük hatalar ile yarış dışı kalması ve Petter Solberg’in sonuca odaklı stratejisi, Norveçli’yi takımın yeni bir numarası olacağı yönünde dedikoduları arttırdı. Elbet ki en büyük etkenlerden biri de şampiyona lideri Sebastien Loeb ile Petter Solberg arasında sadece dört puan fark olması.

Ford takımından aldığımız bilgilere göre dengeler artık Solberg yönüne doğru değişecek. Solberg, “Benim için öncelikli olan takımdır. Maksimum puanları kazandıktan sonra pilotlar şampiyonasında neler yapacağımıza bakacağız. Arjantin çok zorlu geçecek. Bu sefer hata yapmadan zirveye oynayacağım.” dedi.

Ayrıca Mads Ostberg sezon için performansını sürdürür ise gelecek sezon Latvala’nın yerini almasına kesin gözü ile bakılıyor.

Ostberg ise, “Portekiz’de ilk WRC zaferimi elde ettim. Açıkcası böyle olmasını istemezdim. Arjantin için zirveye oynamak gibi bir önceliğim yok. Elimden geldiğince hızlı ve dikkatli olup finişe en üst derece ile gelmeyi amaçlıyorum.” dedi.

Aykut Bilir – RalliTürk Editörü

Top