You are here
Home > WORLD > IRC > Skoda, İrlanda’da Tam Kadro

Skoda, İrlanda’da Tam Kadro

Skoda IRC’nin üçüncü ayağı olacak olan İrlanda Rallisi için bu sezon ilk kez tam kadro etaplara çıkıyor.

Geçtiğimiz haftasonu testleri tamamlayan takım 2010 IRC Şampiyonu Finli Hanninen, 2011 IRC Şampiyonu Norveçli Mikkelsen ve Çek Kopecky ile start alacakken, İrlanda takım için tam bir bilinmez.

Kopecky, “İlk kez takımca burada start alacağız. Yollar dar, zıplamalı ve kaygan. Takım olarak önceliğimiz hatasız bir sürüş ile Skoda’ya Üreticiler Şampiyonası için maksimum puanı kazandırmak.” dedi.

Hanninen ise, “İrlanda hem etapları hemde yerel katılımlar yönünden sezonun en çekişmeli asfalt yarışı olacak. İlk kez burada start alacağım ve etaplar hata affetmeyen tarzda. Eğer yağmur yağarsa işler hepimiz için çok zorlaşacak. Etaplar çabuk kirlenmeye müsait.” dedi.

222 km’lik on beş özel etabın geçileceği yarış Armagh ve Belfast bölgelerini kapsarken, Skoda takımına Almanya’dan Sepp Wiegand ve İrlanda bayii destekli Robert Barrable eşlik edecek.

Bu yarışın en büyük favorilerinden biri de ev sahibi sayılabilecek ve geçtiğimiz günlerde Ford Motorsport Türkiye’nin asfalt testinde de yer alan Craig Breen olacak.

Bilindiği gibi Breen S-WRC’de ve IRC’de de mücadele edecekken bu yarışta Fiesta S2000 yerine ilk kez 207 S2000 Evo2 ile mücadele edecek.

IRC klasmanı haricinde ulusal klasmanda birçok WRC aracın da yer alması yarışın seyir zevkini önemli ölçüde arttıracak.

Aykut Bilir – RalliTürk Editörü

Top