You are here
Home > WORLD > WRC > Sordo’nun Arjantin Beklentileri Yüksek

Sordo’nun Arjantin Beklentileri Yüksek

Latvala’nın ani kayak kazası ile Ford’un tek yarışlık yeni pilotu olan Dani Sordo, Arjantin Rallisi için ülkeye uçar uçmaz basının karşısına geçerek, bu yarıştan yüksek beklentileri olduğunu açıkladı.

İspanyol pilot Prodrive’dan izin alarak bu yarış için Latvala’nın yerine Petter Solberg’in takım arkadaşı olmuş ve anlaşma yapılır yapılmaz M-Sport’un özel toprak parkurunda üç günlük bir test yapmıştı.

Sordo, “Fiesta WRC’e tahminimden daha hızlı alıştım. Sürmesi kolay bir araç. Temel ayarlar ile başlayıp daha hızlı ve dengeli bir araç olması ve hissini arttırmaya çalıştım. Şu an her şeyden memnun biçimde buraya geldim. Hepimizin kafasındaki en büyük soru işareti Arjantin’deki uzun etaplar. İlk gün 52 km’lik ve son gün 65 km’lik etaplar geçeceğiz. Lastik korunumu büyük önem taşıyacak.” dedi.

Basının 2013’te Ford’a geçeceği sorularına net bir cevap vermeyen İspanyol pilot, “Şu an amacım Ford’a Arjantin’de maksimum puan kazandırmak. Beklentim podyumda olmak. Bundan sonra başka konuları konuşabiliriz.” dedi.

Yarış Perşembe günü koşulacak antrenman ve sıralama turları ardından Amarok özel etabı ile start alacak.

Aykut Bilir – RalliTürk Editörü

Top