You are here
Home > TURKEY > Tırmanma > Sezon Abant Tırmanmayla Devam Ediyor

Sezon Abant Tırmanmayla Devam Ediyor

Türkiye Tırmanma Şampiyonası 4. Ayağı olan, Abant Tırmanma Yarışı, Ankara Otomobil Sporları Kulübü (ANOK) tarafından 22 Temmuz Pazar günü Bolu Abant’ta organize ediliyor.

Tırmanma Şampiyonası heyecanı Bolu Abant’ta devam ediyor. Yarışmacıların, zorlu ve bir o kadar da zevkli olan 5 kilometrelik parkurda zaman karşı yarışacakları organizasyon, 22 Temmuz Pazar günü 11:00-11:45 saatleri arasında yapılacak teknik kontrol ile başlayacak. Servis alanındaki brifingin ardından program saat 12:30’da antrenman çıkışları ile devam edecek. Resmi antrenmanların ardından saat 14:15’de yarışmanın birinci çıkış startı verilecek ve üç çıkışın ardından saat 17:00’de ödül töreni ile organizasyon son bulacak.

ANOK Başkanı Meriç Demiralp yaptığı açıklamada; Yarışma öncesi hazırlıklarda ve organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen Bolu Valisi İbrahim Özçimen, Bolu Vali Yardımcısı Ayhan Kartlı, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Suat Çelen, Karayolları Şube Şefi İlkay Aktuğ ve BOLOFF Kulübü Başkanı İrfan Bilgin nezdinde tüm kulüp üyelerine teşekkür etti. Üç yıl önce Abant’ta ilk tırmanma yarışını organize edildiğinde uluslararası bir vizyonda başarı kriterlerini referans alarak yüksek hedeflerle yola çıktıklarını belirtti. Karayolları Genel Müdürlüğü’nün de desteği ile 5 km’lik parkurun son 1.200 metresinin asfaltının yenilendiğini ve parkurun bazı kısımlarının otoban bariyeri ile çevrelediğini açıklayan ANOK Başkanı, yoğun bir rekabet içinde geçmesini beklenen organizasyona sporcular, medya mensupları ve yarış severleri beklediklerini belirterek sözlerini tamamladı.

ANOK Abant Tırmanma Yarışı ile ilgili bilgi ve dokümanlara kulübün resmi internet adresi olan www.anok.org.tr  den ulaşabilirsiniz.

Top