BURADASINIZ
Anasayfa > DÜNYA > IRC > Mikkelsen Romanya’da Kazandı

Mikkelsen Romanya’da Kazandı

IRC Takvimi’ne bu sezon dahil olan Romanya’nın Sibiu Rallisi, şampiyona lideri Andreas Mikkelsen’in açık ara zaferi ile sonlandı.

Yarış öncesi antrenmanlarda etapların kırıcılığından bahseden Mikkelsen, Fabia’sın daha önce görülmemiş yükseklikte bir ayar yaptırarak herkesi şaşırttı.

Yarışı baştan sona domine ederek hatasız bir sürüş sergileyen Norveçli pilot, podyumun ikinci basamağındaki Ford Fiesta Super2000 pilotu Patrik Flodin’in beş dakika otuz üç saniye önünde finişe ulaştı.

Norveçli pilot, “Tekrar podyumda olmak müthiş. Takıma muazzam çalışmaları için teşekkür ediyorum. Her geçen gün daha fazla hızlanmaktan memnunum.” dedi.

İkinci olan Flodin ise, “Sonuçtan çok mutluyuz. Petter Solberg’e ve takımına destekleri ve aracımızı müthiş bir şekilde yürüttükleri için teşekkür ediyorum. Gerçekten çok zorlu bir yarıştı.” dedi.

Yarışı üçüncü sırada bitiren ise Fransız efsane isim Francois Delecour oldu. Delecour, “Güzel bir yarış oldu. Romanya devletinin verdiği destek ile daha fazla IRC ayağında start almayı planlıyoruz.” dedi.

İki Çeker serisinde ise, Harry Hunt lider götürdüğü yarışı süspansiyon problemleri ile gerilere düşünce Clio R3 pilotu Robert Corsani zaferi elde etti.

Üretim Sınıfında iseVitaliy Pushkar Lancer Evo X ile podyumun zirvesinde idi.

Ekipler bir sonraki ayak olan Barum Zlin Çek Rallisi için 31 Ağustos-02 Eylül’de tekrar bir araya gelecekler.

Aykut Bilir – RalliTürk Editörü

 

Top