You are here
Home > WORLD > IRC > Meeke ve Skoda, 2013 İçin Görüşüyor

Meeke ve Skoda, 2013 İçin Görüşüyor

İngiliz Autosport’un 2009 IRC Şampiyonu Kris Meeke ile yaptığı son röportaj, İrlandalı ismin Skoda yolunda olduğunu gösterdi.

Meeke, Skoda Takımı ile görüşmeler içinde olduğunu ama henüz imzalanan bir anlaşma olmadığını belirtti.

Meeke, “Skoda ile görüşüyoruz. Şu an kendilerinin 2013 planları net değil ama benimle çalışmak istediklerini açıkça belirttiler. Skoda gibi şampiyon bir marka ile çalışmayı bende arzu ediyorum.” dedi.

Meeke yakın bir kaynak görüşmelerin detaylarını verdi; “Kris, Skoda ile uzun süre çalışmak istiyor. Takımın şu an 2013 planı belirsiz. Ya yeni bir şampiyonluk için IRC de mücadele edecekler ya da bir sezon ara verip 2014’de Fabia R5 ile geri dönecekler. Kris, Prodrive’da yaşadığı sıkıntıları tekrar yaşamak istemiyor.” dedi.

Meeke, Prodrive hakkında sorulan soruya ise; “Mini ile hala kuvvetleri bağlarım var fakat maalesef sözleşmem bitti. Asıl üzüntüm Mini’nin geliştirilmesinden bu kadar katkım olmasına rağmen tam kompetisyon ile kullanma şansı bulamamam. Bu olayları arkamda bırakıp 2013’de yarışmayı çok arzu ediyorum.” dedi.

Skoda cephesinden resmi bir açıklama gelmezken, takım FIA’nın R5 kuralları hakkında kesinleşmesini bekliyor.

Eğer bu kesinlik 2013’ten önce olursa takım fabrikaya kapanıp 2014’de piyasaya sürülecek yepyeni Fabia şasisi üstüne R5’i inşa etmeye başlayacak.

Gelecek sezon, Andreas Mikkelsen’in Volkswagen’a geçmesine kesin olarak bakıldığından takımın küçülmesi kolay olacağı yönünde görüşler kulislerde dolaşmakta.

Aykut Bilir – RalliTürk Editörü

Top