You are here
Home > WORLD > WRC Academy > Evans’dan Üçüncü Zafer

Evans’dan Üçüncü Zafer

Yunanistan ve Finlandiya’daki zaferlerin ardından genç İngiliz Elfyn Evans tamamı asfalt Almanya Rallisi’nde de zafere ulaşarak üçte üç yaptı.

On ekibin start aldığı seride, 24 yaşındaki İngiliz Evans yarışı baştan sona domine ederken finişe bir dakika on saniye farkla ulaştı.

Evans, “Gerçekten çok mutluyum. Almanya gibi zorlu bir yarışta tempoyu ve doğru ayarları bulmak hiç te kolay değil. Birkaç kez tehlike atlatmamıza rağmen iyi bir yarış çıkarıp seri liderliğimizi sağlamlaştırdığımız için mutluyuz.” dedi.

İspanyol Jose Suarez ise ikinci olduğu yarışta Avusturalyalı Brenda Reeves son etapta yaşadığı şanssızlık önemli rol oynadı. Reeves son etabın içinde yoldan çıkarak aracı kütüklere sıkışınca yola dönmek için önemli zamanlar kaybetmesi İspanyol Suarez’e yaradı. Reeves beşinci sırada finişe ulaşabilirken, Tim ovan der Marel üç John MacCrone dördüncü oldu.

Yarışın favorilerinden Alastair Fisher ise son gün Fiesta R2’sinin şanzımanı birinci viteste takılı kalınca çok miktarda zaman kaybetti.

Bu sonuçlardan sonra Elfyn Evans 98 puanla lider iken, Brendan Reeves 63 puanla ikinci ve Alastair Fisher 53 puanla üçüncü sırada yer aldı. WRC Akademi serisinin bir sonraki yarışı 04-07 Ekim tarihlerinde koşulacak Fransa Rallisi olacak.

Aykut Bilir – RalliTürk Editörü

Top