You are here
Home > WORLD > WRC > Kubica, Ford WRT Yolunda

Kubica, Ford WRT Yolunda

2011 sezonu başında İtalya’da bir yarışta yaptığı feci kaza ile kariyerini bitirme noktasına gelen Robert Kubica, Ford Takımı ile dört gün süren bir test yaptı.

Pazar günü servis edilen haberin ardından Ford WRT’nin Teknik Müdürü Christian Loriaux, basının karşısında soruları yanıtladı.

Loriaux; Latvala, Solberg ve gizemli bir pilotun daha katıldığı dört günlük bir test yapıldığını ve testin Fransa’nın Squires Bölgesi’nde yapıldığını söyledi.

“Gizemli sürücümüz basın önünde olmayı arzu etmiyor. Bu kişi asfalt konusunda tecrübeli ve çok özverili çalışan biri. Dört gün boyunca çok ilginç derecelere imza atarak hepimizi şaşırtırken, aracın ayar ve geliştirmesi konusunda değerli fikirlerini de almış olduk.” dedi.

Loriaux açıklamasının son bölümünde, “Bu gizemli pilot ile ilk irtiba geçtiğimizde kendisi fiziki olarak bu işin altından kalkabileceğinden şüpheli idi. Ama her şey mükemmel gitti. Hepimiz çok memnun kaldık.” dedi.

Bu açıklama ardından kulislerde bu gizemli sürücünün Robert Kubica olduğu konusunda fikir birliği yapılırken, Renault ile sözleşmesi tamamen fesh edilerek Polonyalı pilotun çok sevdiği ralli parkurlarına Ford ile dönmesinin mümkün olacağı konuşuluyor.

Bilindiği gibi Kubica daha önce de birkaç kez ralli testlerinde yer almasına rağmen araçları kullanırken kameralara yakalanmamayı başarabilmişti.

Kubica’nın menajeri olan Daniel Morelli, Kubica’nın Formula 1 haricinde de motorsporları seçenekleri değerlendirmekte özgür olduğunu kısa süre önce açıklamıştı.

Aykut Bilir – RalliTürk Editörü

Top