You are here
Home > WORLD > SWRC > Breen’den Galler’de Duygulu Zafer

Breen’den Galler’de Duygulu Zafer

Genç İrlandalı Craig Breen, üç ay önce yaşadığı kazada yardımcı sürücüsü Gareth Roberts’ı kaybettikten sonra S-WRC serisine Finlandiya Rallisi ile geri dönmüş ve büyük bir kaza ile puansız ayrılmış olmasına rağmen İngiltere’deki performansı ile hem zaferi elde etti hem de şampiyonadaki iddiasını sürdürdü.

Sezona Monte Carlo Rallisi zaferi ile başlayan Breen, bu yarıştan ve İsveç’teki ikinciliği ile kazandığı puanlar ve şu an seride üçüncü sırada yer alırken yarış sonunda podyumda duygusal anlar yaşandı. Breen podyumda zaferi vefat eden Roberts’a armağan ederken, Roberts’ın aile fertleride podyumda yer aldı.

Breen, “Şu an çok özel bir an yaşıyorum. Geçen sene de burada zafere ulaşmıştık. Gareth’in şu an burada olmasını çok isterdim. Onu çok özlüyorum.” dedi.

Yarışı ikinci sırada Proton ile Tom Cave bitirirken, şampiyona lider PG Andersson altıncı sırada finiş görebildi. Şampiyonluğun bir başka güçlü adayı Hayden Paddon yedinci sırada finişe ulaşarak seri şampiyonluğunda Breen ile aynı puanla ikinci sırada yer aldı.

Yarışın üçüncüsü Ford Fiesta RRC ile Yazeed Al-Rajhi olurken, Suudi pilot, normal etapta yediği iki hız cezası yüzünden beş dakika zaman cezası aldı.

Serinin sonuna iki yarış kalırken ekipler 4-7 Ekim tarihlerinde Fransa Rallisi’nde asfalt üstünde önemli bir sınav verecekler.

Aykut Bilir – RalliTürk Editörü

Top