You are here
Home > WORLD > WRC > Wilson İki Numara İçin Acele Etmiyor

Wilson İki Numara İçin Acele Etmiyor

Katar M-Sport WRT’nin patronu Malcolm Wilson, Mads Ostberg’i takımın birinci pilotu olarak belirledikten sonra merakla beklenen iki numara için aceleci davranmayacaklarını açıkladı.

Finli şampiyon pilot Juho Hanninen’in M-Sport ile anlaştığı haberi üzerine iki numara olduğu söylentileri üzerine açıklama yapan Wilson, “Bu konuda acelemiz yok. Mevcut imkanlarımızı en iyi biçimde değerlendirecek başarılı bir isim üstünde çalışıyoruz. Birçok yetenekli isim boşta olduğundan çokça seçeneğimiz var. Juho ile Monte Carlo ve İsveç için anlaşmaya vardık. Kendisi IRC, SWRC ve ERC’de şampiyonluklar yaşamış tecrübeli bir isim. Gelecekte belki onu da Katar M-Sport çatısı altında görebiliriz.” dedi.

Kulislerde ise iki numaraya aday isimler arasında PSA grubunun genç yeteneği Thierry Neuville’in adı sıkça geçerken, Nasser Al-Attiyah’ın Belçikalı genç ismi ikna çabalarının sürdüğü söyleniyor. Ayrıca geçen sezon istikrarlı bir çizgi yakalayan Evgeny Novikov ve Estonyalı genç isim Ott Tanak da muhtemel konuşulan isimler arasında.

Aykut Bilir – RalliTürk Editörü

Top