You are here
Home > WORLD > WRC > Matton’un Hayal Kırıklığı

Matton’un Hayal Kırıklığı

Yves Matton Thiery NeuvilleCitroen Takım Patronu Yves Matton, genç yetenek Thierry Neuville’in M-Sport’a geçmesinden dolayı hayal kırıklığı duyduğunu açıkladı.

Genç Belçikalı’nın M-Sport ile anlaşmasından iki gün önce bu konuda duyum aldıklarını ve Neuville’in bu konuyu cevaplamaktan kaçındıktan sonra anlaşmaya imza koymasının kendisini üzdüğünü söyleyen Matton, “PSA grubu olarak Thierry her anlamda desteklediğimizi düşünüyorum. Kendisi için 2013 takviminde yedi yarışı garantilemişken ek iki yarış için çalışmalarımızı da sürdürüyorduk. Kendisi için iki yıllık bir gelişim planı hazırlamıştık. İlk yılın sonunda bizi terk etmesi bütün harcadığımız emek ve çabanın boşa gitmesi demek oldu. 2014’de Citroen’in spordan çekilebileceğini ima ederek tamamen dedikodu olan bir sebep öne sürerek ayrılması bizi daha da derinden yaraladı. Ayrıca dostu Al-Attiyah’ın sözünü dinleyerek bir fabrika takımı ile değil özel bir takım ile sadece bir yıllık anlaşma imzaladı. Sanırım bunun farkında değil.” dedi.

Matton açıklamasının sonunda ise, “Kendisine seçtiği yolda başarılar diliyoruz. Ama artık genç sürücülerin eğitimi konusunda politikamızı değiştireceğiz. Bu çok pahalı bir eğitim.” dedi.

Aykut Bilir – RalliTürk Editörü

Top