You are here
Home > WORLD > WRC > Katar M-Sport, 2013 Sezonunu Açtı

Katar M-Sport, 2013 Sezonunu Açtı

Qatar M-Sport World Rally Team 01Qatar M-Sport World Rally Team / Katar M-Sport Dünya Ralli Takımı, 2013 sezonunu açılışını her zaman ki gibi, İngiltere’nin Birmingham şehrinde düzenlenen Autosport International Racing Car Show’da yaptı.

Ana sponsoru Katar’ın ve renklerinin hakim olduğu bir branding’le otomobil sporları severlerin karşısına çıkan M-Sport Takımı’nı, daimi sponsoru Castrol de bu yıl yalnız bırakmadı.

Ford Fiesta RS WRC ile 2013 Dünya Ralli Şampiyonası’nda mücadele etmeye hazırlanan Qatar M-Sport World Rally Team, bu yıl gençlerden kurulu bir takım kurdu.

Mads Østberg, Evgeny Novikov, Thierry Neuville, Juho Hänninen ve Nasser Al-Attiyah’dan kurulu Katar M-Sport Dünya Ralli Takımı’nda, Mads Østberg, Evgeny Novikov ve Thierry Neuville tam sezon yarışacak.

Qatar M-Sport World Rally Team 02Juho Hänninen, şu an sadece Monte Carlo Rallisi ve İsveç Rallisi’nde oluşan 2 yarışlık bir programla sezona başlarken, şampiyonanın geriye kalan yarışları için Fin pilotun sponsor arayışına devam ediyor.

Katarlı Nasser Al-Attiyah (Nasır El-Atiye) da İsveç Rallisi’yle 2013 Dünya Ralli Şampiyonası’na başlangıç yapacak.

Ford markasının sponsorluk desteğini kaybeden Katar M-Sport Dünya Ralli Takımı; 2013 sezonu için, takım adında Ford ismini kullanmadı. Ancak Ford’un M-Sport takımı için tüm teknik desteği devam ediyor.

Top