You are here
Home > TURKEY > Tırmanma > Tırmanma Heyecanı İsabeyli’deydi

Tırmanma Heyecanı İsabeyli’deydi

Sirlan_Tirmanma_Kat6_MithatDiker2013 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın 5. ayağı 26 Mayıs Pazar günü Aydın’ın Nazilli ilçesi İsabeyli Beldesi’nde gerçekleştirildi.

Ege Otomobil Sporları Kulübü (EOSK) tarafından İsabeyli Belediyesi ve Şırlan Doğal Kaynak Suları sponsorluğunda, Aydın’ın Nazilli ilçesi İsabeyli Beldesi’nde organize edilen Şırlan Tırmanma Yarışı, 26 Mayıs Pazar günü gerçekleştirildi.

2013 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın 5. ayağı olan organizasyon, 6 ayrı kategoride 21 ulusal, 4 ayrı kategoride 8 mahalli olmak üzere 29 otomobil ve yoğun seyirci katılımı ile düzenlendi. İsabeyli ile Çobanlar Köyü arasındaki 6 kilometrelik asfalt parkurda iki çıkış üzerinden yapılan yarışta, Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik de Opel Vectra ile öncü araç olarak parkurda yer alarak ilk motorsporları deneyimini yaşadı.

Sirlan_Tirmanma_Kat5_IbrahimSendilKategori 1’de Ahmet Salih Kandemir Peugeot 106 GTI ile 09:21.288 toplam zamanı ile birinciliğin sahibi olurken, 09:28.672’lik toplam zamanı ile İzmirli İsmail Cabacı Fiat Palio ile ikinci ve 09:32.210 toplam zamanı ile yine İzmirli Kemal Çetinkaya Fiat Palio ile üçüncü oldular.

Kategori 2’de Citroen Saxo VTS ile Egemen Çivicioğlu 08:45.248 ile birinciliğe uzanırken, Fiat Palio KitCar ile İzmirli İsmail Devecier ikinciliği elde etti.

Kategori 3’de Bursalı Hakan Ertarman Renault Clio Ragnotti direksiyonunda 08:33.942 zamanı ile bir kez daha birinciliğe ulaşırken, Ford Escort MK 2 ile İzmirli pilot Erdal Oral ikinciliğin sahibi oldu.

Sirlan_Tirmanma_Kat4_MuratSoycopurKategori 4’de Opel Corsa S1600 pilotu Murat Soyçopur 08:40.020 toplam zamanı ile zirvede yer aln isim olurken, evsahibi Pegasus Racing pilotu İsabeyli Belediye Başkanı Kuvvet Erim Fiat Punto S1600 ile ikinci sırada yer aldı. Aynı takımdan Fiat Palio S1600 ile İsa Karol üçüncülüğü elde ederken, Alkan Erden ilk çıkışta kategorisinde en iyi zamanı yapmasına rağmen ikinci çıkışta yaşadığı problem nedeni ile dördüncülükte kaldı.

Kategori 5’de Antalyalı pilot İbrahim Şendil 08:16.800 toplam zamanı ile bir kez daha birincilik kürsüsünde yer alırken, aynı zamanda ilk çıkıştaki 04:06.676’lık derecesi ile “günün en hızlı zamanı”nı da kaydetti. İzmirli Ayhan Germirli Opel Corsa S1600 ile pist dışındaki ilk tercübesinde podyumda yer almayı başararak ikinciliği elde ederken, Renault Clio Sport ile Erkan Yanıkoğlu üçüncülüğü elde etti.

Sirlan_Tirmanma_OdulToreniKategori 6’da Tok Sport adına Mitsubishi Lancer EVO 8 ile tecrübeli pilot Mithat Diker birinciliğin sahibi olurken, Ankara’dan Tansel Tunca Opel Astra GSI ile ikinci ve yine Ankara’dan benzer bir otomobille Cem Şit üçüncü oldular.

Türkiye Tırmanma Şampiyonası haricinde Ege Kupası’na da puan veren Şırlan Tırmanma Yarışı’nda, Kategori 1’de Fiat Palio ile Alper Akgün birinci Ahmet Salih Kandemir ikinci ve İsmail Cabacıüçüncü oldular. Kategori 2’de Egemen Çivicioğlu ilk sırada yer alırken İsmail Devecier ikinci ve Bora Çantepe üçüncü, Kategori 3’de ise Hakan Ertarman birinci ce Erdal Oral ikinci sırada yer aldılar. Super Kategori’de Mithat Diker ilk sırada yer alırken, Ayhan Germirli ikinci ve Erkan Yanıkoğlu üçüncü oldular.

Top