You are here
Home > WORLD > WRC > Hyundai i20 WRC İlk Ciddi Testini Yaptı

Hyundai i20 WRC İlk Ciddi Testini Yaptı

Hyundai i20 WRC 02Güney Koreli otomotiv devi Hyundai WRC’ye dönüş hazırlıklarını hızlandırarak, i20 WRC’nin ilk ciddi testini Almanya’da gerçekleştirdi.

2003 sezonunda WRC’den çekilen Hyundai bu sefer kendi operasyonu ile spora döneceğini geçtiğimiz sene açıklamıştı. i20’e ait bazı videolarda servis edildikten sonra takımın başına uzun süre Peugeot’da başarılı işlere imza atan Micheal Nadan getirilince ve Almanya’daki yeni motorsporları tesisinin açılışı ile süreç hızlandı.

Geçtiğimiz hafta basına kapalı yapılan testin ardından görselleri ile basına sunulan açıklamada Nadan, “Alzenau fabrikamız devreye girdikten sonra her şeye en baştan başladık. Ocak ayında başladığımız çalışmalarımızda hedef 2013 WRC sezonudur. Teorideki fikirlerin artık pratikte işleyip işlemediğini bu testler ile görmeye başlayacağız. Açıkçası bu kadar uzun süren bir çalışma ardından ilk tam anlamı ile hazır i20 WRC’i teste görmek biraz duygusal bir an oldu. Geliştirmelerimiz ve kapsamlı testlerimiz devam edeceğiz.” dedi.

Hyundai i20 WRC 01Elbet basının en çok merak ettiği soru, takımın pilot tercihleri ve şu an testlerde kimin direksiyonda olduğu idi. Nadan bu konuda çalışmalarının sürdüğünü söylerken, kulislerde testte Gilles Panizzi ve ya Hayden Paddon’ın direksiyondaki isim olduğu konusunda tartışmalar sürüyor. Tek belli olan ise testlerde daha önce videolarda yer alan Koreli pilotların yer almayacağının kesin olması.

Aykut Bilir

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=D7r-QFSqV9w[/youtube]

Top