You are here
Home > WORLD > WRC > Ostberg Tam Gaz!

Ostberg Tam Gaz!

2012’de oldukça başarılı bir sezon geçirip Finlandiya hariç ilk dörde kendine yer bulan ve 2013 sezonunda M-Sport’un resmi pilotu olduktan sonra sıkıntılardan kurtulup istediği başarıdan uzak kalan Mads Ostberg, sezonun kalanında çok daha agresif bir tarz ile gideceğini duyurdu.

AUTOMOBILE : Rallye Acropole - WRC - Loutraki - 31/05/2013Norveçli pilot, İsveç’de ilk etapta aracında oluşan soğutma sıvısı kaçağı, Meksika’da alternatör sorunları, Portekiz’deki kazası, Arjantin’deki süspansiyon arızası ve Yunanistan’da ilk etapta kırılan jantı ile gerçek kabus yaşarken, yaptığı açıklama da, “Bu sene hiç de iyi başlamadı. Artık olanları kafama takmayacağım. Sezonun kalanında tam gaz gidip agresif bir strateji ile ya hep ya hiç için gideceğim.” dedi.

M-Sport patronu Malcolm Wilson ise, “Geçen sezon Mads problemsiz güvenli bir tempoda önemli başarılar elde etti. Bu sezon temposunu zirveye yakın tutsa da yaşadığı şanssızlıklar yüzünden geride kaldı. Sezonun kalanında çok daha iyi olacağına şüphemiz yok.” dedi.

Top