You are here
Home > WORLD > WRC 3 > Riedemann’dan Sardunya’da Dramatik Zafer

Riedemann’dan Sardunya’da Dramatik Zafer

Bu sene yeni oluşturulan ve iki çeker araçlara açık WRC3 mücadelesi İtalya’da koşulan Sardunya Rallisi’nde de nefes nefese bir mücadeleye sahne olurken, zafere ulaşan isim Alman Christian Riedemann oldu.

Citroen DS3 R3T ile en yakın rakibi Keith Cronin’in 5 dakikadan fazla bir zaman ile önünde rahat bir zafer kazanırken, yarışı son etapta kaybeden Stephane Consani ise büyük hayal kırıklığı yaşadı. Yarış boyunca çekişen Riedemann ve Consani, sondan bir önceki etapta Consani’nin DS3 R3T’si elektrik arızası ile çalışmayınca anca üçüncü sırada finiş görebildi.

Christian RiedemannYarışın ardından basına konuşan Riedemann, “Yarış boyunca %90 tempo ile gittik ve bunun faydasını zaferi alarak gördük. Bütün rakiplerimiz mekanik ya da lastik patlamaları ile gerimizde kaldılar.” dedi.

Genç Consani ise, “Müthiş bir mücadele idi ama son etap aracımız elektriksel sıkıntılardan elimizdeki zaferi hediye etmemize sebep oldu. Sadece kopan bir kablo. Motorsporlarında her an herşey olabilir.” dedi. Yarışı dördüncü sırada Quentin Gilbert tamamlarken, Sebastien Chardonnet beşinci sırada finiş gördü.

Bu sonuçlar ardından, Sebastien Chardonnet 55 puanla zirvedeki yerini korurken, Quentin Gilbert 30 puanla ikinci, bu yarışta finiş göremeyen Bryan Bouffier 29 puanla üçüncü sırada.

Mücadelenin sonraki ayağı 01-03 Ağustos tarihlerinde koşulacak olan meşhur Finlandiya Rallisi olacak.

Top