You are here
Home > WORLD > WRC > M-Sport, Neuville’le Yola Devam Ediyor

M-Sport, Neuville’le Yola Devam Ediyor

J-WRC ve IRC ile kariyerinde yükselen 2012 sezonunda Citroen Uydu Takımı’nda yer aldıktan sonra M-Sport’a geçerek WRC ilk tam sezonunu kovalayan Thierry Neuville, gelecek sezonu da garanti altına aldı.

NeuvilleSezonun ilk yarısı biter bitmez Neuville’in başarılı grafiği pilot konusunda sıkıntılı olan Citroen Takım Patronu Yves Matton’un dikkatini çekince iki taraf görüşmelere başlamıştı. M-Sport patronu Malcolm Wilson ise 25 yaşındaki genç Belçikalıyı takımda tutmak için hemen masaya oturdu.

Anlaşma konusunda konuşan Neuville, “Başka bir takımdan herhangi resmi bir teklif almadım. M-Sport ile olmaktan mutluyum. Gelecek sezonda Fiesta RS WRC’yi sürmek çok güzel olacak. Fiesta dengeli ve süratli bir araç.” dedi.

Neuville’i ,M-Sport’a getiren ve takımın da ana sponsoru olan Katar’ı temsil eden Nasser Al-Attiyah ise, “2013 sezonundaki kadromuzdan Mads Ostberg ve Thierry Neuville ile devam edeceğimizi söylemekten gurur duyuyoruz. Ayrıca Katar olarak da M-Sport ile çalışmaktan son derece memnunuz.” dedi.

Top