You are here
Home > WORLD > ERC > Avcı-Gücenmez Polonya Sınavında

Avcı-Gücenmez Polonya Sınavında

AVCI-GUCENMEZ-PolonyaGeçtiğimiz yılın Doğu Avrupa Ralli Şampiyonu milli sporcular Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez, 13-15 Eylül tarihlerinde Kaşmir Halı desteğinde Avrupa Ralli Şampiyonası’na dahil Polonya Rallisi’nde start alıyor…

2013 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda ilk 4 yarış sonrasında şampiyona lideri olan, geçtiğimiz yılın Doğu Avrupa Ralli Şampiyonu Castrol Ford Team Türkiye pilotları Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez, bu hafta sonu Avrupa Ralli Şampiyonası’nda dahil Polonya Rallisi’nde start alıyor.

Kaşmir Halı desteğini alan Red Bull sporcuları Avcı-Gücenmez  ekibi,  2014  Dünya Ralli Şampiyonası’na dahil edilen ve 13-15 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan Polonya Rallisi’nde Fin PrintSport takımının Ford Fiesta S2000’i ile 5 numara ile mücadele edecek.

YagizAVCI-BahadirGUCENMEZ-PolonyaKariyerinde 3 Türkiye Ralli Şampiyonluğu bulunan Yağız Avcı,  geçen yılki Avrupa tecrübeleri ile ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istediklerini belirterek “Özellikle yerel pilotlar çok hızlı. Avrupa Ralli Şampiyonası´nı takip eden Robert Kubica, Craig Breen ve Jan Kopecky gibi iddialı pilotlar da start alıyorlar. Yarışı sorunsuz bitirmeyi, yarış boyunca sürekli ilk 10 arasında yer almayı ve sürpriz dereceler yapmayı istiyoruz. Ayrıca yarışta Boğaziçi Rallisi öncesi otomobilimizde farklı ayarlar da deneyebiliriz.” açıklamasını yaptı.

Bu büyük organizasyonun, 4 özel etabı 4 saat boyunca  Eurosport  tarafından canlı yayınlanacak ve ayrıca Cumartesi ve Pazar geceleri gün sonu özetleri yine Eurosport’ta ekrana gelecek…

EUROSPORT Polonya Rallisi Canlı Yayınları
Cumartesi    : ÖE3-Mrągowo 1 (12:30-13:30) ÖE7-Mrągowo 2 (19:00-20:00)
Pazar             : ÖE10-Mateuszek 1 (11:00-12:00) ÖE13-Mateuszek 2 (19:00-20:00)

Not: Pilot hakkında detaylı bilgi ve görsellere www.yagizavci.com sitesinden ulaşabilirsiniz

Top