You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > Bosphorus Rally Start Aldı

Bosphorus Rally Start Aldı

Riku Tahko (2)2013 Avrupa Ralli Kupası´na dahil ülkemizin en eski motorsporları organizasyonu olan Bosphorus Rally, 27 Eylül Cuma akşamı Pendik Meydanı´nda gerçekleştirilen seremonik start ile başladı. Avrupa Ralli Kupası haricinde Türkiye Historic Rally Şampiyonası ve TOSFED Ralli Kupası´na da puan veren organizasyonda toplam 51 ekip mücadele ediyor.

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, TOSFED Başkanı Metin Çeker, FIA Gözlemcisi Wolfgang Gastdorfer, Spor Komiserleri Willi Singer, Janis Krastins ve Banu Başeren, TOSFED Eski Başkanı Mümtaz Tahincioğlu, TOSFED Genel Sekreteri Mete Bayrakçı ve organizasyon komitesi üyelerinin verdikleri seremonik startın ardından Pendik Servis Alanı´na giden ekipler, 28 Eylül Cumartesi günü saat 10.00´dan itibaren zorlu ralliye başlayacaklar. İlk gün Kadıllı, Göçbeyli ve Ulupelit özel etaplarını ikişer kez kat edecek olan ekipler, saat 18.50’den itibaren günü yine Pendik Servis Alanı´nda noktalayacaklar.

29 Eylül Pazar sabahı 08.30´da 2.ayak için yeniden direksiyon başına geçecek olan ekipler, Deniz, Mudarlı ve Ballıca özel etaplarını ikişer kez geçtikten sonra saat 16.48’den itibaren Pendik Meydanı´ndaki finiş podyumuna ulaşabilmek için mücadele edecekler.

Top