You are here
Home > WORLD > WRC > Citroen DS3 R5, Ocak 2014’de Etaplarda

Citroen DS3 R5, Ocak 2014’de Etaplarda

Citroen Sport tarafından yapılan son açıklamaya göre Citroen DS3 R5’in ilk resmi mücadelesi ERC’nin ilk ayağı olan Avusturya’da koşulacak olan Janner Rallisi olacak. Yılbaşından hemen sonra senenin ilk rallisi olan Janner, Monte Carlo’ya benzer özellikleri ile her kesimden seyircinin dikkatini çekiyor.

Citroen DS3 R5 MeekeProje müdürü Alexis Avril, “Hala DS3 R5’in geliştirmesinin çok başındayız. Tabii ki bu süre te kardeş aracı olan 208 T16’da elde edilen deneyimleri de kullanıyoruz. Şasi bu projede en önemli husus. Doğru ayarlar aralıklarını bulmak, aracın mükemmelleşmesi için en zor durum.” dedi.

Avril ayrıca R5’in ralli araçlarının geleceği olduğunu belirterek, “R5 R3T ve WRC arasında tam uygun bir yerde olacak. Böylece müşterilerimize markamıza bağlı kalarak geniş bir seçenek sunabileceğiz.” derken Avril aynı anda 208 T16 teknik müdürü olduğundan 208 hakkında da açıklamalarda bulundu. “208 T16’ın ilk misyonu ERC’de başarılı bir grafik yakalamak. Markalarımız stratejileri birbirinden farklı olduğundan 208 T16 daha önce pazara sürülecek.” dedi.

Aykut Bilir

Top