You are here
Home > WORLD > WRC 2 > Kubica, Fransa’yı Domine Etti

Kubica, Fransa’yı Domine Etti

KubicaEski Formula 1 pilotu Robert Kubica, Fransa Rallisi’nde WRC2’yi kötü hava şartlarına rağmen Citroen DS3 RRC ile domine ederek seri liderliğini tekrar elde etti.

Dört dakikadan fazla fark ile yarışı WRC2’de birinci Genel Klasmanda dokuzuncusu olarak bitiren Polonyalı yarışın ardından, “Bizim için çok yararlı bir yarış oldu. İlk kez bu kadar ıslak bir zeminde bu lastiklerle yarışma imkanımız oldu. Tekrar zirvede olduğumuz için memnunuz.” dedi.

Kubica’nın ardından ikinci olan Elfyn Evans Fiesta R5 ile yarışın başındaki lastik patlatması ile istediği ritmi bir türlü bulamamaktan şikayetçi idi. Üçüncü sırada finiş gören Suudi pilot Rashid El Ketbi ise Evans’ın 14 dakika ardında finiş görebildi.

Serinin bir önceki lideri Abdulaziz Al-Kuwari Fransa’da start almazken şampiyonanın bitmesine iki yarış kala Kubica sekiz puanla önde ve Al-Kuwari’nin İspanya Rallisinde Fiesta WRC ile yarışması kesinleşmiş durumda. Bu durumda Kubica seri şampiyonluğuna yakın gözükürken, İspanya’da ilk iki sıradan birini alması yeterli olacak.

Aykut Bilir

Top