You are here
Home > WORLD > WRC 2 > Evans WRC2’de Fırtına Gibi Esti

Evans WRC2’de Fırtına Gibi Esti

Elfyn Evans2013 J-WRC serisini kazanarak Galler İngiltere Rallisi’nde Fiesta R5’e binmeye hak kazanan Elfyn Evans ilk WRC2 yarışından zaferle ayrıldı.

24 yaşındaki Galli pilot ikinci etapta Ketooma’dan aldığı zirveyi podyuma taşımayı başardı.

Evans, “Kendi evimde ilk WRC2 zaferimi kazanmaktan daha güzeli olamaz sanırım. Fiesta R5 kusursuz çalıştı. Benim için çok önemli bir deneyim oldu. Şimdiden 2014 için çok heyecanlıyım.” dedi.

Yarış boyunca problemler ile boğuşmasına rağmen Mark Higgins ile mücadelesinden ikincilik çıkaran Ketooma ise, “Çok yazık ki motorsporlarında bu tarz problemler her zaman olabiliyor. Motorumuz bizi bu yarışta çok sevmedi. Ateşleme problemlerini çözünce Mark ile aramızdaki farkı kapatıp ikinciliğe çıksak da Elfyn’i yakalamak mümkün olmadı.” dedi.

42 yaşındaki üç kez İngiltere Şampiyonu Mark Higgins ile beş yıl aradan sonra tekrar kendi topraklarında yarışmansın keyfi içinde idi.

Higgins, “Uzun süredir Amerika’da yarıştıktan sonra gerçekten Avrupa tarzı ralliyi özlediğimi söyleyebilirim. Güzel bir mücadele idi. Son gün Jari’nin yaşadığı ateşleme problemlerinin benzeri yaşadık ama yine de üçüncülükten memnunuz.” dedi.

Robert Kubica İspanya’da seri şampiyonluğunu elde etmişti. Bu yüzden Galler Rallisine seriden önemli isimler katılmazken bir çok genç isim M-Sport imkanları ile Fiesta R5 ile yarışma şansı buldu.

AYKUT BİLİR

Top