You are here
Home > WORLD > ERC > Buzun Ustaları Janner Rallisi’nde Kapışacak

Buzun Ustaları Janner Rallisi’nde Kapışacak

2013-Janner-Rallye-Kopecky2014 yılı Avrupa Ralli Şampiyonası Ocak ayının ilk günlerinde start alacak.

Avrupa’nın önde gelen pilotları hünerlerini Avusturya’da düzenlenecek 31. Janner Rallisi’nde buz üzerinde gösterecekler.

3-5 Ocak 2014 tarihlerinde Avusturya’nın Mühlviertel bölgesinin kar ve buz ile kaplı yollarında yapılacak olan yarış, hızlı ve zor mücadelelere sahne olacak.

18 özel etaptan ve 245.60 km’den oluşan yarışın startı 3 Ocak Cuma günü sabahı yapılacak olan sıralama etabıyla başlayacak.

Yarış; 12 ayaktan oluşan Avrupa Ralli Şampiyonası’nın ilk raundu olmasının yanı sıra Avusturya ve Çek Ralli Şampiyonaları’nda yarışan sürücülere de buz üzerinde, buz ustalarına karşı hünerlerini gösterme ve ERC puanı alma şansı verecek.

Uluslarasıbölümü 50 yarışmacıyla sınırlı olan Janner Rallisi’nde eski Formula1 yıldızı Robert Kubica’yı Ford Fiesta RRC’nin koltuğunda izleyeceğiz.

Yarışmacı listesinde diğer dikkat çeken isimler ise Avusturyalı ERC Production Cup Şampiyonu Andreas Aigner, Avusturya Şampiyonu Raimund Baumschlager, Çek Şampiyon Vaclav Pech ve Polonya Şampiyonu Kajetan Kajetanowicz yer almakta.

HABER : Gökhan Saraçoğlu / RalliTürk.net Editörü

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SCS9mdezZI4[/youtube]

Top