You are here
Home > WORLD > WRC > Juho Hanninen: “Esas Görevimiz Test Olacak”

Juho Hanninen: “Esas Görevimiz Test Olacak”

Juho Hanninen Tomi Tuominen Hyundai i20 WRCHenüz programı yeni işvereni tarafından açıklanmamış olsa da, Juho Hanninen’nin İsveç Rallisi’nde start alması bekleniyor.

2014 yılının esas amacının test yapmak olduğunun açıkça göründüğünü söyleyen Fin pilot, durum çok net; “Eğer Thierry Neuville’in temposunda gidebilirsem 2015 sezonu için şansımın fazla olduğunu söyleyebilirim. Tabii hata da yapabilirim veya kaza da yapabilirim” diyen tecrübeli pilot bunların hepsinin kendine bağlı olduğunu belirtti.

Koreli markanın aşırı iyimser hayranlarına karşı uyarıda bulunan eski Skoda fabrika pilotu; “Bu sene gerçekten test amaçlı önümüzde yapmamız gereken çok iş var. Tıpkı geçtiğimiz yıl Volkswagen’in, Skoda’nın yaptığı gibi bizde bu yıl i20 WRC ile tecrübe kazanacağız ve 2015 yılında hazır olacağız”.

i20 WRC’nin Fiesta’dan daha iyi bir otomobil olduğunu belirten Hanninen; “İki otomobilin birbirinden çok farklı olduğunu ve bu farklılığın otomobilin geliştirilme safhasından başladığını ve her açıdan üzerinde biraz daha çalışılması gerektiğini” belirtti.

Hanninemn, Monte Carlo Rallisi’nde takım arkadaşları Thierry Neuville ve Dani Sordo’ya izleyeci olarak destek vereceğini bildirdi.

HABER : Gökhan Saraçoğlu / RalliTürk.net Editörü

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8WgDJwGh3no[/youtube]

Top