You are here
Home > WORLD > WRC > Ogier Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Ogier Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Rally Monte Carlo 20142013 Dünya Şampiyonu Sebastien Ogier’in 2.15.3 sn derecesi ile liderliği aldığı Monte Carlo Rallisi’nin bugün yapılan shakedown etabının sürprizi Citroen pilotlarından geldi.

Ogier’in 1.2 sn gerisine yerleşen Citroen pilotları, Ogier’in evinin bulunduğu Gap kasabasına altı kilometre uzaklıkta Chateauvieux’da yapılan shakedown etabında yaptıkları bu derecelerle ilk sezonlarında şaşırttılar.

Havanın bugün şaşırtıcı derecede kuru olduğunu ve yol şartlarının sürekli değiştiğini belirten Ogier, bazı pilotların burada yavaş olduklarının düşünülebileceğini fakat gerçek performanslar için rallinin startının beklenmesinin gerektiğini, yarın ki hava tahminlerinin yağışlı olduğunu, sabah 7.30 karanlıkta başlayacak yarışın kolay olmayacağını belirtti.

Performansından bir hayli memnun olduğu gözlenen Kris Meeke ise süper yumuşak yerine bu şartlar için daha uygun olan yumuşak lastik seçimi yaptıklarını zamanlara baktığı zaman ralli için iyi bir işaret gibi gözüktüğünü ve kendini mutlu hissettiğini söyledi.

VW’nin diğer pilotu Jari-Matti Latvala’nın dördüncü zamanı elde ettiği etapta , Janner Rallisi’nde yararlı bir tecrübe kazandığı belli olan Robert Kubica ise Fiesta RS WRC’si ile Thierry Neuville’in 0.1 sn. önünde beşinci zamanın sahibi oldu.

GÖKHAN SARAÇOĞLU

Pos Driver       Team/Car      Time/Gap
 1. Sebastien Ogier   VW         2m15.3s
 2. Kris Meeke     Citroen        +1.2s
 3. Mads Ostberg    Citroen        +1.2s
 4. Jari-Matti Latvala VW          +2.9s
 5. Robert Kubica    M-Sport Ford     +3.0s
 6. Thierry Neuville  Hyundai        +3.1s
 7. Mikko Hirvonen   M-Sport Ford     +3.5s
 8. Dani Sordo     Hyundai        +5.1s
 9. Andreas Mikkelsen  VW          +5.1s
10. Bryan Bouffier   M-Sport Ford     +6.6s

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-7DegStvlRY[/youtube]
Top