You are here
Home > TURKEY > Mahalli > 34 Spor Rallisi Hazırlıkları Son Hız Devam Ediyor

34 Spor Rallisi Hazırlıkları Son Hız Devam Ediyor

Sezonun açılış yarışı olma özelliği taşıyan 34 Spor Rallisi hazırlıkları, durmaksızın devam ediyor. Unutulmayan bir yarış organize etmek için seferber olan Yarışma Direktörü Vedat Bostancı ve 34 Spor Kulübü ekibi, yarışla ilgili görüşmelerini de sürdürüyor.

Volkan Işık tarafından kurulan ve bu zamana kadar sadece VolkiCar yarışları organize eden 34 Spor Kulübü, ilk kez düzenleyeceği ralli yarışında; başarılı bir organizasyon yapmak için tüm detaylar üzerinde çalışıyor.

2014 TOSFED Ralli Kupasi Rally 34Kulüp cephesinde hazırlıklar sürerken, sporcu cephesinde de yarış hazırlıkları çoktan başladı. Yarışta start almayı planlayan ekipler, otomobillerini hazırlamaya devam ediyor. Garajlardaki çalışmalar hızlandı.

Daha çok amatör yarışmacılara hitap eden bir TOSFED Kupası yarışı olsa da, 34 Spor Rallisi açılacak open class ile üst seviye otomobillerin de mücadele edeceği, görsel bir şova dönüşecek.

Yarışın dikkat çekici katılımcıları, henüz yarışın kayıtlar açılmasa da, ralliye katılımlarını açıklamış durumda. Hazırlanan taslak kayıt listesinde, heyecan veren otomobiller bulunuyor.

34 Spor Rallisi’nde; Halim Ateş Mini WRC ile, Halid Avdagiç Control 4 ile, Hakkı Ağaoğlu, Hakan Kargın, Simin Bıçakçıoğlu, Ferhat Tanrıbilir Mitsubishi Lancer EVO9 ile, Sabri Ünver Subaru Impreza STI ile start almayı planlıyor. Kemal Gamgam da çok özel bir otomobil olan Renault 19 16S’i bu yarış için garajından çıkaracak, Şile’nin asfalt etapları 19’un sesiyle inleyecek.

Ayrıca geçen yıl TOSFED Kupası yarışlarında mücadele eden birçok amatör sporcu da, sezonun ilk yarışında marşa basacak. Bu isimler arasında, geçen yıl şampiyonada dereceye giren; Kemal Çetinkaya, Hakan Ertarman, Murat Güray gibi isimler yeralıyor.

Kulübe, yarışa katılacağını bildiren isimler arasında; Yüksel Özgür, Ümit Erdim, Eytan Halfon, İsmet Şakir, İlhan Mutluay, Erdinç Yeşilyurt, Alptekin Işıkalp, Tansel Karasu ve Can Çoker gibi isimler de bulunuyor.

Efsane Teke Uzun Bir Aradan Sonra Yeniden Karşımızda

34 Spor Kulübü’nün özel çabaları sayesinde 2006’dan beri yarış yapılmayan Teke etabı, bu yarışta yeniden mücadelenin merkezi olacak. Birçok Türk rallici tarafından çok sevilen Teke etabı, belki de son kez bu yarışta geçilecek.

Yarışın Öncü Pilotları; Volkan Işık ve Serkan Yazıcı

Türk Ralli Sporu’nun iki efsane pilotu Volkan Işık ve Serkan Yazıcı, 34 Spor Rallisi’nin öncü otomobilinde birlikte yeralacak ve dönüşümlü olarak kullanacakları öncü otomobilde, seyircilere güzel görüntüler verecek.

İlk Üçe Giren Sporculara Para Ödülü

Rally 34’ün bir diğer sürpriziyse yarış sonunda sporculara verilecek para ödülü. Yarışma Direktörü Vedat Bostancı; “Kulüp olarak amacımız sporcuları elimizdeki tüm imkanlarla desteklemek. Yarışımızda Volkan Işık Akademi desteği ile para ödülü vereceğiz, Volkan Işık Akademi’ye teşekkür ederiz” dedi. TOSFED Kupası katılımcılarından; birinciye 3.000 TL, ikinciye 2.000 TL ve üçüncüye 1.000 TL para ödülü dağıtılacak.

Sparco’dan Kategori Birincilerine 500 TL Hediye Çeki

Sporculara para ödülünün yanı sıra hediye çeki de dağıtılacak. Yarış ve otomobil ekipmanları markası Sparco’dan her kategorinin birincisine 500’er TL hediye çeki verilecek. Yarıştan sonra sporcular Sparco’nun İstanbul showroomundan veya www.sparco.com.tr internet sitesinden hediye çekleri ile diledikleri ürünleri alabilecek.

Yarışmacılara Lastik Kazanma Şansı

Rally 34 yarışında hediyeler bunlarla sınırlı değil. Yarışa kayıt yaptıran sporcular arasında, yarışın startında yapılacak çekilişle bir ekip 4 adet LASSA Toprak lastiği kazanacak.

Şanslı Ekibe Yarış Kaydı Ücretsiz

Sadece başarılı sporcuları değil, tüm sporcuları desteklemek amacındaki kulüp yine starttaki çekilişte bir ekibin yarışa katılmak için ödediği kayıt ücretini iade edecek.

34 Spor Rallisi ile ilgili tüm gelişmeleri; www.34spor.org adresinden takip edebilirsiniz.

Top