You are here
Home > MOTORSPORT > Karadeniz Mahalli Offroad Kupası 2. Ayak Veziroff Yarışı

Karadeniz Mahalli Offroad Kupası 2. Ayak Veziroff Yarışı

Karadeniz-Mahalli-Offroad1Karadeniz Mahalli Offroad Kupası 2. Ayağı,  Vezirköprü Alternatif Doğa Sporları ve Offroad Kulübü (VEZİROFF) tarafından 07-08 Haziran 2014 tarihlerinde Samsun İli Vezirköprü ilçesi Kunduz Ormanı´nda gerçekleştirilecek.

Karadeniz Mahalli Offroad Kupası 2. Ayağı, 07 Haziran 2014 tarihinde, katılımcı kulüpler için hazırlanmış kamp oyunları ve körebe yarışması ile başlayacak. Yaklaşık 30 kulübün katılımı beklenen kamp aktivitelerinde, otomobil sporlarının yanı sıra birçok doğa sporlarına ait kulüpler de yer alacak.

08 Haziran Pazar günü 25 ekibin katılımıyla gerçekleştirilecek Vezirköprü Offroad Yarışı, Vezirköprü Kunduz Ormanları sınırları içerisinde yer alan dere yatağında gerçekleşecek. Toprak zeminli, 15 kapıdan oluşan doğal parkur 3 kısımdan ve her biri 4 turdan oluşacak. Tek turun uzunluğu 1.250 metre olan yarışta toplam 15 km koşulacak. Saat 11.00`da başlayacak olan yarış, kıyasıya mücadelenin ardından saat 15.30’da yarış son bulacak.

Karadeniz-Mahalli-Offroad2Yarışma Direktörü Metin Yılmaz organizasyon öncesinde; “Yaklaşık 6 aydır bu organizasyona hazırlanan Veziroff, mahalli yarış formatından farklı olarak; motor sporları kulüplerini, fotoğraf üzerine faaliyet gösteren kulüpleri, doğa ve spor kulüplerini de çatısında toplayan geniş çaplı bir organizasyonun ev sahipliğini yapma heyecanı ve gururu içindedir. Veziroff’un ana nevisi olan offroad sporunu geliştirmek ve yaymak için büyük emekler harcamıştır. Bu spora gönül vermiş yarışmacıları şimdiden kutluyorum. Vezirköprü Alternatif Doğa Sporları ve Offroad Kulübü organizatörlüğünde gerçekleşecek olan bu yarış, bölgesindeki nadir doğal etaplardan birine sahip olması nedeni ile daha çekişmeli geçeceğini düşünüyorum. Ayrıca katılımcıları ilk defa tecrübe edecekleri farklı formatta sürprizler beklemektedir. Keyifli dakikalar geçirmek isteyen, bu heyecanı daha yakından yaşamak isteyen, doğayı ve offroad sporunu seven herkes davetlimizdir’’ açıklamasını yaptı.

Top