You are here
Home > MOTORSPORT > ETTC’de 3 Türk Pilot Piste Çıkıyor

ETTC’de 3 Türk Pilot Piste Çıkıyor

Borusan Otomotiv Motorsport (BOM), 2014 yurtdışı sezonuna 21-22 Haziran tarihlerinde Belçika’nın Spa Francorchamps Pisti’nde gerçekleşecek ETCC 4. Ayak yarışlarıyla devam ediyor. Avrupa’nın efsanevi pistleri arasında sayılan ve pilotların en çok sevdiği pist olarak bilinen Francorchamps’ta 2014  ETCC’nin  8’inci startını alacak takım bu kez 3 araç ile yarışacak. 

TPS_2_Levent-KocabiyikBOM ekibine geçtiğimiz sezon katılan Selçuk Salargil, takımın araç parkındaki BMW 320si’ın direksiyonunda olacak. İlk kez ETCC’de start alacak Salargil, geçtiğimiz sezon Macaristan 12H Endurance yarışına katılmış ve ardından İstanbul Park’ta gerçekleşen Türkiye Pist Şampiyonası’nda yarış kazanarak dikkatleri  üzerine çekmeyi başarmıştı. Salargil bu kez takımına başarı kazandırmak için ETCC’de gaza basacak. 

S
ezona Aytaç Biter ve Kaan Önder’le iddialı başlayan takım ETCC Fransa ve Avusturya yarışlarında 2 kez podyum görmüş ve Türk Bayrağı’nı ETCC podyumunda dalgalandırmıştı. Takımın Aytaç Biter pilotajındaki ve araç parkına bu yıl katılan BMW320TC ile genel klasmanda kazanılan dereceler otomobilin hızını gösterdi ve tüm ekibi mutlu etti. Biter, ETCC’deki 8’inci randevusunda da aynı başarıyı göstermek için çalışacak.

Bu sezon ilk kez binek otomobil kullanan ve şu anda ETCC’de yarışan en genç sporcu olan 17 yaşındaki Kaan Önder ise start aldığı ilk 6 yarışta tüm beklentilerin üzerinde performans gösterdi ve tüm izleyicilerin haklı takdirini kazandı. Kaan’nın bu başarısı ETCC’nin son yarışında 3 kez Dünya Şampiyonu BMW pilotu Andy Priaulx’nun da dikkatini çekti. Kaan haziran ayından bu yana Andy Priaulx rehberliğinde çalışarak onun bilgi ve deneyimlerinden yararlanıyor.

Top