BURADASINIZ
Anasayfa > DÜNYA > WRC > Loeb Yeniden DS3 WRC’nin Direksiyonunda

Loeb Yeniden DS3 WRC’nin Direksiyonunda

Loeb Monza 2011Monte Carlo Rallisi’nin ardından Sebastien Loeb tekrar DS3 WRC’nin direksiyonuna bu ay sonu yapılacak Eperney Champagne Rallisi’nde tekrar geçecek.

Eperney Champagne Rallisi, Fransa Ralli Şampiyonası’nın ikinci liginde koşulmakta. İki WTCC yarışı arasına denk gelen yarışı kaçırılmayacak fırsat olarak değerlendiren Loeb, bu yarışa baldızı Sandra Rebout ile katılacak.

Loeb’in eşi Severine Loeb ise aynı yarışa eniştesi Dominique Rebout pilotajında Peugeot 207 S2000 ile katılacak.

Loeb bu yarışı 1998 ve 1999 yıllarında Citroen Trophy takip ederken Citroen Saxo Kit Car ile kazanmıştı. 1998 yılındaki galibiyeti ko-pilotu Daniel Elena ile beraber aldıkları ilk galibiyet olması da bu yarışın Loeb için önemini arttırıyor. Loeb bu yarışla ilgili yaptığı açıklamada çok enteresan ve eğlenceli bir yarış olacağını düşündüğünü söyledi. Aile ile beraber aynı tutkuyu taşımak ve bu yarışa katılmak çok güzel diyen Loeb, Dominique’in her yıl birkaç yarışa katıldığını ve bu yarışa Severine ile birlikte girmesinin Severine için büyük bir tecrübe olacağını belirten Loeb. Severine Rally du Var’da ko-pilotluk tecrübesini herkese gösterdi dedi. Kendisinin baldızı Sandra Rebout ile katılmasının bir çılgınlık olmadığını çok eğleneceklerini düşündüğünü sözlerine ekledi. Bu yarışla ilgili güzel anılarının olduğunu söyleyen Loeb yeniden DS3 WRC’nin direksiyonuna geçmekten mutlu olduğunu söyledi.

GÖKHAN SARAÇOĞLU

Top