You are here
Home > TURKEY > Tırmanma > Engin Apaydın Sezona Zaferle Başladı

Engin Apaydın Sezona Zaferle Başladı

K1_EnginApaydinGeçen yılın tırmanma şampiyonu Engin Apaydın, şampiyonanın ilk ayağı BOSSEK Powerpan Tırmanma’da Kategori 1’de zafere uzanan isim oldu. 22 Mart Pazar günü organize edilen yarışta üç çıkışta da Kategori 1’in en iyi zamanlarına imza atan Apaydın, genel klasman 5.’liği derecesi ile de Ülkü Motorsport adına yarıştığı yarışta takımına ve hanesine değerli puanlar kazandırdı.

Yarış öncesi etkili olan yağmurlu havanın kayganlaştığı parkurda antreman çıkışlarında genel klasman 2.’liği derecesiyle dikkat çeken Apaydın, ev sahibi olduğu parkurda problemsiz geçirdiği üç çıkıştada kategori 1 ve kategori 2’nin en hızlı zamanlarını gerçekleştiren isim oldu.

3 çıkış olarak gerçekleştirilen yarışta sırasıyla 3.11.60, 3.09.90 ve 3.11.10 derecelerini gerçekleştiren Bursa’lı pilot, temkinli ve istikrarlı bir tempo izleyerek sezonun ilk yarışından beklediği sonuçla ayrılmanın mutluluğunu yaşadı.

engin_apaydin_tirmanma_kategori_12015 Türkiye Tırmanma Şampiyonası ilk yarışı, 22 Mart Pazar günü Bursa Otomobil Sporları Kulübü (BOSSEK) tarafından düzenlendi. Orhangazi-Hamzalı yolunda yer alan 5.5 kilometre uzunluğundaki asfalt zeminli parkurda 3 çıkış üzerinden koşulan yarışta 4 ayrı kategoride Bursa, Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya illerinden 13 sporcu mücadele etti.

Engin Apaydın, Tırmanma Şampiyonası’ndaki mücadelesine, 09-19 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da organize edilecek olan İstanbul Tırmanma Yarışı ile devam edecek.

Top