You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > Taner’in Hedefi İki Çeker Şampiyonluğu

Taner’in Hedefi İki Çeker Şampiyonluğu

TanerSengezener2014 sezonunda Türkiye Tırmanma Şampiyonu olan Taner Şengezener çok sevdiği Ralli parkurlarına hızlı bir geri dönüş yaptı. 22 yıllık aktif yarış hayatında 10 kez Türkiye Şampiyonluğu bulunan Şengezener’in bu seneki hedefi Türkiye Ralli İki çeker şampiyonluğu. 2015 Türkiye Ralli Şampiyonasının ilk ayağı olan 11-12 Nisan tarihlerindeki Ege Rallisinde, co pilotu Bora Yılmaz ile birlikte start alacak olan ekip Opel Corsa Super 1600 araçları ile en iddalı ekiplerden. İlk yarışın kendi şehirlerinde olmasının avantajını kullanacak olan Taner,bu yıl yeni araçların da katılımıyla iki çeker kupasının çok fazla rekabete sahne olacağını belirtti ve tüm İzmirlileri bu güzel organizasyonu izlemeye davet etti. Geçen sene aynı etaplarda koşulan Tosfed kupası dahilinde yapılan Atlantis Rallisine deneme araçlı giren ekip genel klasman birinciliğini kazanmıştı.

11 Nisan 2015 Cumartesi günü saat 13.30’da Forum Bornova AVM’den başlayacak olan Ege Rallisi’nin servis alanı, İnciraltı Kent Ormanı otopark alanında olacak.

Kat4_Taner-SengezenerSezonun ilk rallisinde ekipler cumartesi öğleden sonra  Beyler, Efemçukuru  etaplarını geçip, akşam saat 18:30’da çift kalkışlı seyirci  etabı olan İzmir Park Ülkü Yarış Pisti’nde kozlarını paylaşacaklar.Mahalli katılımcılarla başlayacak olan organizasyon  saatler 19:55’i gösterdiğinde ulusal yarışmacıların rekabetine sahne olacak.. Apeks Masters Drift Serisi pilotları da piste çıkarak özel hazırlanmış drift araçları ile yapacakları gösterilerle de  adrenalin adeta tavan yapacak.

12 Nisan Pazar günü 09:00’dan itibaren direksiyon başına geçecek olan ekipler, 6 özel etabın ardından saat 16.45’ten itibaren Ramada Encore İzmir önündeki finiş görecekler. Yaklaşık 60 aracın start alması beklenen Ege Rallisi’nde, ekipler 2 gün sonunda 545 km uzunluğundaki asfalt parkurun, 125 km’sini özel etap olarak geçecekler.

Bu büyük organizasyonda İki Çekerler içinde favori gösterilen Taner Şengezener Bora Yılmaz ikilisi Yatsan ve Opel Motorsport sponsorluğunda kendi şehirlerinde zaferi hedefliyorlar.

Top