You are here
Home > MOTORSPORT > Almanya Moto GP’de Motul Türkiye Rüzgarı

Almanya Moto GP’de Motul Türkiye Rüzgarı

Motul-Turkiye-01Dünyanın önde gelen madeni yağ üreticilerinden Motul, Almanya’da 77. Kez düzenlenen Moto GP’nin bu sezonki 9.yarışına Türkiye’den kalabalık bir ekiple katıldı.

Motul’un Resmi madeni yağ tedarikçisi olduğu Moto GP, motosiklet yarışlarının en üst noktası olarak biliniyor ve dünya genelinde milyonlarca motosiklet tutkununu bir araya getiriyor. 3700 metre uzunluğunda ve 211.000 seyirci kapasiteli Sachsenring Pisti, Moto GP yarışı hafta sonunda yine motosiklet severlerle dolup taştı.

Motul’un sponsor olduğu yarış takımları Monster Tech3 Yamaha’dan Bradly Smith sıralamalarda 9. zamanı elde ederken yarışı 6. bitirdi. Bir diğer Motul sponsorluğunda yarışan Forward Racing’in genç pilotu Loris Baz, yarışı çaylaklar klasmanında ikinci sırada tamamlamayı başardı. İki senedir Marc Marquez’in kazandığı yarışta bu sene de gelenek bozulmadı ve podyumun ilk basamağında Marquez yer aldı. Yarışın sürprizi ise bu pistte bir türlü şansı yaver gitmeyen Valentino Rossi’nin podyumun üçüncülük basamağında yer alması idi. Yarışı ikinci sırada Honda Motosikleti ile Dani Pedrosa bitirdi.

Motul-Turkiye-02Motul Türkiye ise bu büyük organizasyona Türkiye’den bayileri ve basın mensupları ile birlikte katıldı. Yeni bayi yapılanması ile Türkiye madeni yağ pazarındaki payını arttırmayı hedefleyen Motul, bu organizasyonla ekiplerinin birlik ve beraberliğini pekiştirdi. Motul Türkiye misafirleri kendileri için özel hazırlanan alanda yarışı izlerken, gün boyu Moto GP’nin renkli aktivitelerinde keyifli vakit geçirdi.

Top