You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > Kadınlar Şampiyonası’nda Mücadele Bitmiyor

Kadınlar Şampiyonası’nda Mücadele Bitmiyor

simin-bicakciogluTürkiye Ralli Şampiyonası kadın pilotlar kategorisinde şampiyonluk heyecanı; kıyasıya geçen Ford Otosan 33. Kocaeli yarışıyla devam etti…

Türkiye Ralli Şampiyonası kadın pilotlar kategorisinde şampiyonluk heyecanı kıyasıya geçen Ford Otosan 33. Kocaeli yarışıyla devam etti. Bosphosus Rallisi’nden sonra yoğun yağış altında gerçekleşen Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 5. ayağı olan 33. Kocaeli Rallisi tamamlandı.  Ralliseverlerin de yoğun ilgi gösterdiği yarış, çekişmeli ve heyecanlı anlara sahne oldu.

Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Neo Motorspor adına, Mitsubishi EVO IX ve Gürkal Menderes co-pilotluğunda Klass Magazin, A&S Transport ve Hayaller Gerçektir’in katkılarıyla yarışan Simin Bıçakcıoğlu; “Türkiye Ralli Şampiyonası, bu yıl çok çekişmeli geçiyor. Zorlu rakiplerim var ve onlarla yarışmak bana heyecan veriyor. Artık Türkiye Ralli Şampiyonası’nın sonuna doğru yaklaşıyoruz. Sıradaki son iki yarış olan Kıbrıs ve İstanbul etapları şampiyonun belirlenmesi açısından kritik ve çekişmeli geçecek. Şuanki tabloya baktığımızda herkesin eşit şansı var. Ama benim hedefim, bu yıl da birinci olarak kupayı tekrar kaldırmak olacak. Birincilik için tüm yıl efor sarfediyorsunuz ve tek bir amaç için tüm çalışmalarınızı planlıyorsunuz. Emeğinizin karşılığını bir kupa ile taçlandırmak işin sadece manevi boyutu. Bizim için de önemli olan aslında bu manevi duygu. Yoksa Türkiye Ralli Şampiyonası’nda yarışan her pilotun önemli bir başarı hikayesi var. Pilotların bu birinciliği yoğun çalışmalarından dolayı fazlasıyla hakettiğini düşünüyorum. Fakat her spor dalında olduğu gibi otomobil sporlarında da kazanan ve kaybeden olacak. Kazanan taraf; güçlü bir motivasyon ile önümüzdeki sezona hazırlanacak, kaybeden taraf ise hatalarından ders çıkararak yeni sezonda aynı hataları yapmamak için çaba sarfedecek.”  dedi.

simin_bicakciogluFinal, İstanbul’da gerçekleşecek…

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın bir sonraki ayağı 10-11 Ekim’de Kıbrıs’ta, final mücadelesi 31 Ekim-1 Kasım’da İstanbul’da gerçekleşecek. Her etapta alınan puanlar toplamı ise pilotları birinciliğe götürecek.

Top