You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > Katar Adayları Belli Oldu

Katar Adayları Belli Oldu

TOSFED_Kadinlar_Komisyonu (1)Michele Mouton Başkanlığındaki FIA Otomobil Sporlarında Kadın Komisyonu 02-07 Kasım 2015 tarihlerinde Katar’da “Cross Country rallileri için Uluslararası kadın pilot ve co-pilot seçmeleri” gerçekleştiriyor. Ülkemizden de TOSFED Kadınlar Kurulu, yapılan başvurular arasından adaylarını  belirledi.

Kadınlar Kurulu Üyeleri; Beyza AVCIOĞLU, Yeşim BOSTANCI, Ayşin UYSAL ve Didem KARGIN tarafından değerlendirilen başvurular arasından Co-pilot sınıfında belirlenen kriterlere uygun tek aday Çicek GÜNEY kabul edilirken, pilot sınıfında Burcu ÇETİNKAYA ve Simin BIÇAKÇIOĞLU kabul edildi. TOSFED Başkanı Metin ÇEKER tarafından onaylanan bu 3 sporcunun CV’leri FIA Otomobil Sporlarında Kadınlar Komisyonu’na Katar seçmelerinde Türkiye Adayları olarak gönderilecek.

FIA Kadın Komisyonu ile Jutta Kleinschmidt ve Katar Qatar Motor ve Motosiklet Federasyonu işbirliği ile organize edilecek olan 5 günlük eğitim seminerine katılacak olan 6-8 kadın pilot ve 6-8 kadın co-pilot FIA Kadınlar Komisyonu tarafından CV’lerine göre seçilecek.

Seçilen adaylara, en profesyonel kadın cross country ralli pilot ve eğitmenleri olan Jutta Kleinschmidt ve Fabrizia Pons tarafından eğitim verilecektir. Bu eğitimler sonunda kazanan 1 kadın pilot ve 1 kadın co-pilot, Nisan 2016’da düzenlenecek olan Sealine Cross Country Rally’de ücretsiz katılım hakkı kazanacak.

Cross Country Ralli eğitimi; Sürüş teknikleri, kum tepeciklerinde sürüş eğitimi, roadbook, GPS sistemine göre navigasyon pratik eğitimi, ralli etaplarında sürüş, pratik otomobil tekniği ve ekipman eğitimi, fitness ile medya görünürlüğü ile otomobil tekniği, yarış kuralları, yol güvenliği, sürüş fiziği teorik ve pratik bölümlerinden oluşacak.

Top