You are here
Home > TURKEY > Tırmanma > İsmet Toktaş Sezonu Kürsüde Tamamladı

İsmet Toktaş Sezonu Kürsüde Tamamladı

ismet_toktas_kaynasli_tirmanma12015 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın final yarışı olan Kaynaşlı Tırmanma, 30 Ağustos Pazar günü Kaynaşlı Dipsizgöl Köyü – Topuk Yaylası arasındaki 6 km. uzunluğundaki parkurda 2 çıkış üzerinden gerçekleştirildi.

RMK Mekatronik sponsorluğunda, Ülkü Motorsport adına Honda Civic Type-R ile mücadele eden İsmet Toktaş, sorunsuz geride bıraktığı yarışta, 4.07,189 ve 4.05,327’lik dereceleri ile kategorisinin en iyi zamanlarına imza atarak iki çıkış sonunda en yakın rakibinin 15 saniye önünde günü 1. sırada tamamladı.

Yarışın ardından değerlendirmelerde bulunan Toktaş, “Yarış öncesi hazırlıklarda aracımıza hatalı yakıt konulması üzerine antrenman çıkışları öncesi problemler yaşadık. İlk antrenman çıkışında yer alamadım. Servisimizin müdahelesi ile ikinci antrenman çıkışlarında start alabildim. Özellikle kaygan asfaltı ile dikkat çeken parkur, temiz zemini ve her karakteri içerisinde barındıran yapısıyla risk almaya izin veriyordu. Kaynaşlı Tırmanma, sezonun kapanışı olarak, hızlı, keyifli ve kategorimizde 1. olduğumuz bir yarış olarak geride kaldı.” açıklamasını yaptı.

ismet_toktas_kaynasli_tirmanmaEskişehir Otomobil Sporları Klubü’nün organize ettiği Kaynaşlı Tırmanma Yarışı sonrası İsmet Toktaş, 2015 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nı Kategori 3’te 72 puan toplayarak “Türkiye Tırmanma Şampiyonası Kategori 3 ikincisi” olarak sezonu tamamlarken, Ülkü Motorsport’ta Türkiye Tırmanma Takımlar Şampiyonu olarak sezonu tamamladı.

Top