You are here
Home > TURKEY > Mahalli > Hitit Rallisi Çorum’da

Hitit Rallisi Çorum’da

2015 hitit rallisi corumHitit Medeniyeti’nin başkenti olan Çorum, 41 yıl sonra Hitit Rallisi’ne ev sahipliği yapacak. TOSFED Ralli Kupası’na dahil 42. Hitit Rallisi, Ankara Otomobil Sporları Kulübü ANOK tarafından Çorum Belediyesi katkılarıyla 19-20 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün davetiyle vatanına dönen Hitit Rallisi, ‘Çorum Belediyesi Hitit Rallisi’ adı ile düzenlenecek. Başkan Külcü, Çorum’da ilk kez düzenlenecek olan ralliye, farklı illerden çok sayıda ekibin katılacağını ve bu hafta sonu otomobil yarışlarının kalbinin Çorum’da atacağını kaydetti.

19 Eylül Cumartesi günü saat 18.00’de Fuar Alanı’nda verilecek start ile mücadeleye başlayacak olan ekipler ilk olarak Fuar Alanı’nda oluşturulan seyirci özel etabında mücadele edecekler. Bu etabın ardından Kırkdilim ve Çatak’ın zorlu yollarında gece geçilecek olan etaplarda ilk gün sona erecek.

Yarışın ikinci günü olan 20 Eylül Pazar günü, Kırkdilim ve Çatak etapları ile tamamlanacağını ve ödül töreninin Gazi Caddesi’nde yapılacağını belirten Belediye Başkanı Külcü, “Pazar günü saat 17.00’de Çorum Belediyesi önünde kurulacak finish podyumuna gelecek olan sporcular, burada törenle ödüllerine kavuşacak. Gazi Caddesi, büyük bir görselliğe ev sahipliği yapmış olacak. Tüm hemşehrilerimizi bu önemli otomobil yarışına davet ediyoruz.” dedi.

Top